Tag: meme

Shihni këto super meme të Vin Diesel me Dragon Ball
Seria e The Fast and the Furious dhe Dragon Ball janë tepër të njohura për një pjesë të madhe dhe së fundmi disa meme kanë bërë së bashku këto dy seri. Meme “Family” e cila përfshin Vin Diesel ka pushtuar…
Personi pas memes legjendare më në fund zbulon veten
Imazhi i ‘10 Guy’ është një nga memet më të njohura të internetit të dekadës së fundit, dhe njeriu që qëndron pas saj më në fund ka zbuluar veten pas kaq shumë kohësh. Connor Sinclair zbuloi veten si ‘10 Guy’,…
Më në fund anija e kanalit Suez lirohet pas 5 ditësh
Kanali i Suezit është zhbllokuar më në fund pasi ekipet e shpëtimit arritën të zhvendosnin anijen e ngarkuar Ever Given që kishte shkaktuar gjithë këtë trazirë. Në fillim të kësaj jave, raportet dolën në sipërfaqe se anija ishte mbërthyer në…
Këto ishin memet më të mira nga incidenti në Kanalin e Suezit
Pas disa muajsh tashmë në karantinë, mund të thuhet me siguri që aktiviteti i gjithësecilit prej nesh është minimal. Kjo shpjegon se përse në internet gjëja më argëtuese për momentin është një anije e madhe mallrash që prej disa ditësh…
Controller-i i PlayStation 5 ka filluar të bëhet meme
Interneti ka filluar të bëjë atë që bën më mirë Interneti është i shpejtë. Sapo Sony zbuloi controller-in e ri DualSense për PlayStation 5, ai u kthye menjëherë në një meme. Controller-i i ri me dy nuanca ngjyrash dhe plot…
PewDiePie shpjegon planin e tij për të shkatërruar Baby Yoda
"Do e haja Baby Yoda, nëse kjo do e hiqte qafe atë." Në një tjetër episod të Meme Review, Felix ‘PewDiePie’ Kjellberg ka shpjeguar se si ndjehet për ekzistencën e Baby Yoda dhe të gjitha memet që e kanë pasuar…
PewDiePie: Sulmi ndaj Area 51 në fakt bën shumë kuptim
Në episodin e tij të fundit të Meme Review, që praktikisht merret me të gjitha memet e fundit dhe me historitë më të çuditshme të tyre, YouTuber-i Suedez, Felix  “PewDiePie” Kjellberg foli për Area 51. Pikërisht meme-in që lindi nga…
PewDiwPie bën thirrje që të ndalohet meme “Subscribe to PewDiePie”
Felix Kjellberg, i njohur nga të gjithë ju si PewDiePie postoi një video në YouTube duke bërë thirrje që meme "Subscribe to PewDiePie" të marrë fund. Në videon e titulluar "Ending the Subscribe to PewDiePie Meme"("Fundi i memes Subscribe to…
Neni 13 është miratuar përfundimisht nga Bashkimi Europian
Neni 13 i Direktivës së re të të Drejtave të Autorit të BE-së ka ndezur polemika të mëdha në internet, YouTube ka kundërshtuar me forcë këëtë rezolutë. Ndryshime të mëdha po vijnë për sa i përket të drejtës së autorit…