Edmond
25 Articles0 Comments

Këto janë përditësimet e reja të ratings në NBA 2K21
Konkurrenca po nxehet me më pak se gjashtë javë përpara fillimit të post-season. Pretendentët kryesorë që tani po lënë shenjë me Konferencën Perëndimore ku Phoenix Suns dhe Denver Nuggets janë duke bërë ndeshje të mira ku secila prej tyre ka…
GTA VI po vjen? Rockstar përgatit një surprizë
Rockstar Games është vënë në qendër të vëmendjes prej disa kohësh tashmë rreth datës së lançimit të GTA VI, dhe disa fansa mendojnë se kanë gjetur të dhëna që dëshmojnë për zbulimin e madh. Zhvilluesit e lojërave në RockStar Games…
Çfarë është Solace City në Apex Legends dhe ku ndodhet ?
Bota e Apex Legends është e mbushur me karaktere të panumërta, organizata dhe vendndodhje. Një vendndodhje që përmendet shpesh në lojë është Solace City, por çfarë është dhe ku ndodhet? Që kur Respawn e lançoi Apex Legends në 2019, loja…
Dalin detaje rreth NBA2K21 Current-Gen Patch 8 dhe Next-Gen Patch 6

2K ka publikuar dy Courtside Reports që flasin rreth patch-eve të reja të lançuara në përditësimin e fundit për NBA 2K2 në PlayStation 5, Xbox Series X|S, PlayStation 4, Xbox One, Google Stadia, PC dhe Nintendo Switch. “Current-gen patch” shton…

VALORANT provon sërish të përmirësojë Viper në update-in e fundit
Riot Games ka lançuar update-in e fundit që fuqizon Viper dhe Yoru Patch 2.06 është tashmë i disponueshem dhe përfshin përmirësime të dukshme në agjentët e VALORANT, Yoru dhe Viper. Ky patch i ri e bën Viper “vdekjeprurës”, mjaftueshëm për…
Single-Player Alpha për Diablo 2: Resurrected nis këtë të premte
Çdokush ka pasur mundësinë për t’u regjistruar për Diablo 2: Resurrected alpha prej disa kohësh, por Blizzard nuk kishte publikuar shumë detaje rreth lojës deri tani. Zhvilluesit e lojës kanë konfirmuar se single-player alpha do të nis këtë të premte.…
Lojtari i VALORANT tregon pikën e fortë të Sova Drone
Nje lojtar i VALORANT së fundi ka treguar një vend se ku Sova Drone ka pamje në të gjithë “A site”. Sova Drone fluturon deri në një distance të limituar nga toka përpara se të ndaloj. Por në qoftë se…
Çmimet e CPU dhe GPU mund të rriten ndjeshëm

Për të zgjedhur një CPU për kompjuterin nuk ka qenë e vështirë deri tani, pasi është një kompnent që I ka rezistuar ndryshimit të çmimeve në krahasim me kartat grafike dhe RAM DDR4. Kjo mund të ndryshojë pasi TSMC po…

Sezoni i 6 i Brawl Stars po vjen me 2 Brawlers të rinj
Sezoni i 6 i Brawl Stars pritet të nis me 12 Prill. Sezoni i ri me dizanje të “Wild West” quhet The Gold Armed Gang, dhe do të sjellë një update të madh në lojë, që përfshin 2 Brawlers të…
Google do të përdorë chip-in e saj në Pixel 6
SoC, i quajtur Whitechapel, mund të jetë gati këtë vjeshtë. Lajmet se Google po punon për të prodhuar chip-in e saj ka kohë që qarkullojnë, dhe sot është konfirmuar se kompania do të debutoje me SoC e saj të parë…