Tag: hacker

Disa hackera pretendojnë se kanë gjetur kodin për zhbllokimin e PlayStation 5
Duket se disa hacker janë shumë afër përpunimit të plotë të PlayStation 5. Hackers po ngadalësojnë gjetjen e exploits për konsolën Sony, në mënyrë që njerëzit të mund të përdorin dhe zhvillojnë softuerin e tyre për të. I ndarë nga…
Si të bëni ‘report’ cheaters në PUBG Mobile
Sapo jeni qëlluar përmes tre mureve dhe një trare çeliku. Ju nuk keni nevojë të jeni ekspert në shkencën balistike të predhave dhe armëve të zjarrit për të ditur se nuk funksionojnë plotësisht kështu plumbat. I vetmi shpjegim tjetër? Ju…
Një hakim global ndërhyn në mijëra llogari biznesi të Microsoft
Një sulm i sofistikuar ndaj software-it të postës elektronike të biznesit të përdorur gjerësisht nga Microsoft Corp është duke u shndërruar në një krizë globale të sigurisë kibernetike, pasi hakerat garojnë për të infektuar sa më shumë viktima para se…
Një tjetër Twitch streamer i Warzone shfaq hacks në transmetim
Hacker-at sa vijnë dhe shtohen në warzone Ashtu si mekanizmi i orës, një tjetër transmetues i Call of Duty: Warzone ka ekspozuar cheats në lojë ndërsa luanin drejtpërdrejt në Twitch. Dhe këtë herë, mashtruesi nuk u tregua i mirë për…
Riot mund të sjelli bans nga Valorant dhe në lojërat e tjera
Ban-i në Valorant mesa duket mund të vlejë edhe në League of Legends Valorant padyshim që i ka sulmuar cheaters dhe hackers që prej fillimit me sistemin e tyre anti-cheat, Vanguard. Riot Games deklaroi se kishte bërë ban thuajse 9,000…
Zoom ka probleme të mëdha sigurie në Windows dhe OSX
Sa vijnë dhe ekspozohen më shumë probleme me Zoom Rritja e shpejtë e Zoom si një aplikacion për videokonferenca online ndërkohë që shumë janë duke punuar nga shtëpia vuri në dukje disa prej pikave të dobëta të programit, si në…
Sony hedh në gjyq një ‘hacker’ për shitjen e një PS4 të trukuar
Gjejeni atë në eBay. Sony ngriti një padi kundër një hacker-i të Kalifornisë, ndërsa ai përpiqej të shiste PS4 të mbushur me lojëra pirate. Sipas Torrent Freak, të premten, më 5 tetor, Sony ngriti një padi kundër Eric David Scales.…