Tag: fortnite world cup

A do të mbahet Fortnite World Cup këtë vit në 2021?
Lockdown-i globalë dhe kufizimet e udhëtimit kanë goditur çdo sport në mënyra të ndryshme. Disa u rregulluan shpejt dhe u kthyen në diçka që i ngjan normalitetit, siç ka qenë rasti me League of Legends. Të tjerët panë një eksod…
Sa para fiton kampioni i Fortnite World Cup, Bugha?
Detaje tani janë shfaqur në lidhje me sasinë e parave që fiton Fortnite pro dhe streamer-i, Bugha. Sigurisht, Bugha ishte fituesi i Fortnite World Cup. Çmimi i parave që ai bëri ishin plot 3 milion dollarë. Ai nuk arriti ta…
Epic anullon planet për Fortnite World Cup në 2020
COVID-19 vë poshtë një tjetër event esports. Është zyrtare, nuk do të ketë Fortnite World Cup Competition në 2020. Epic ka listuar të gjitha shqetësimet shëndetësore që vijnë prej COVID-19 dhe vështirësive në organizim, teksa punëtorët punojnë nga shtëpia. Zhvilluesi…
Epic Games zbulon përse janë vonuar kompeticionet e Fortnite Season 2
Epic ka vënë pak frenat në të gjitha kompeticionet e Fortnite Chapter 2: Season 2, duke përfshirë këtu njoftimet për Fortnite World Cup dhe Champion Series. Kjo prej update-it të ri të lojës, që ka vonuar disa turnamente derisa problemet…
Fituesit e The International do të marrin më shumë para se Bugha
Shifra e fitores së tyre i kalon $3 milion për kokë Eventi i vitit për Dota 2, The International ka mahnitur me një prize pool prej mbi $32 milion $, një shifër edhe më e madhe se ajo e Fortnite…
Fortnite World Cup arriti një numër rekord prej 2.3 milion shikuesish
Fortnite World Cup ishte eventi kompetitiv më i ndjekur ndonjëherë në gaming Duhet thënë se edicioni i parë i Fortnite World Cup ishte padyshim një prej eventeve kryesore në botën e esports. Finalja pa disa nga lojtarët më të mirë…
Kampioni i botës në Fortnite shpjegon nga erdhi emri Bugha
Bugha e shpjegoi këtë në një intervistë në The Tonight Show me Jimmy Fallon. Fortinte World Cup u mbajt gjatë fundjavës që lamë pas dhe 16-vjeçari Kyle 'Bugha' Giersdorf ishte fituesi i çmimit të madh prej $3 milion në konkurimet…
Ninja premton se do të jetë në Fortnite World Cup vitin e ardhshëm
Pavarësisht se është një nga emrat më të mëdhenj të komunitetit të Fortnite, streamer-i Ninja shokoi shumë prej fansave të tij kur nuk mundi të kualifikohej për eventin e Fortnite World Cup që u mbyll fundjavën që lamë pas. Gjithsesi…
Kampioni i botës në Fortnite, Bugha, ka rënë pre e hackerave
Menjëherë pas fitores Twitter-i dhe Twitch-i i tij janë rrezikuar. Fortnite World Cup është mbyllur tashmë dhe lojtari amerikan Kyle 'Bugha' Giersdorf është larguar si kampioni i turnamentit solo, duke fituar një $3 milion si shpërblimin e tij. Gjithsesi duket…
Një fëmijë me controller u bë milioner në turnamentin e Fortnite World Cup
Jason Ashman,i njohur si Wolfiez, doli i dytë në turnamentin e duos të Fortnite. Një nga fituesit e Fortnite World Cup ishte një djalosh 15 vjeçar. Specifikisht bëhet fjalë për Jaden Ashman dhe parterin e tij Dave Jong që u…