Tag: bluehole

PUBG Mobile fitoi mbi 240 milion dollarë muajin e kaluar
PUBG Mobile ishte loja e dytë me të ardhurat më të larta në mbarë botën gjatë muajit mars të 2021, sipas vlerësimeve të kompanisë Sensor Tower. Pjesa më e madhe e të ardhurave të lojës erdhi nga versioni i saj…
Si mund të ulni pingun në PUBG?
Me gjithë popullaritetin e PUBG Mobile, krijimi i parë Battle Royale i Bluehole, PUBG, ende gëzon një bazë lojtarësh të respektueshme. Loja mund të duket e frikshme për lojtarët më të rinj, dhe ka një aftësi të lartë, mirësjellje ndaj…
Ja se ku janë rrethat përfundimtar më të mundshëm në PUBG
Analisti i PUBG zbulon vendndodhjen e rrethave përfundimtarë në Erangel dhe Miramar Një ish-trajner kompetitiv për PUBG ka zbuluar zonat më të mundshme ku lojtarët do të ndodhen kur vjen puna te rrethi final i lojës. Kur vjen puna tek…
Edhe pse nën hijen e Fortnite, PUBG është ende e suksesshme gjatë 2019
Loja vazhdon të jetë në formën më të mirë të mundshme Para se të ekzistonte PlayerUnknown’s Battlegrounds, ekzistonin mod-et e zhvilluesit Brendan Greene që kthenin lojëra si ARMA 2 në battle royale. Një prej krijimeve më të suksesshme të tij, DayZ:…
Një milioner do të organizojë një lojë reale PUBG në një ishull privat
Nuk e dimë a jeni të njohur me Hunger Games, por nëse keni patur ndonjëherë televizor në jetën tuaj jemi të sigurtë që po. Gjithsesi ajo që kujtonim se ishte vetëm një trillim filmi mund të mos jetë edhe aq…
PUBG ndalohet në Indi dhe 16 lojtarë janë arrestuar
Nuk është koha më e mirë për të jetuar në Indi. Disa qytete në Indi kanë ndaluar PUBG Mobile dhe ky ndalim ka sjellë rritjen e numrit të arresteve. Mediat indiane kanë raportuar 16 deri tani, sado që autoritetet i…
Shikoni trailerin zyrtar për 1 vjetorin e PUBG mobile
PUBG Mobile do të bëjë një vit me datë 19 mars PUBG mobile është një ndër lojërat më të pëlqyera nga të gjitha dhe këtë rradhë, me rastin e një vjetorit të lojës, gjërat janë festuar me material të ri…
PlayerUnknown’s Battlegrounds dëbon 90000 lojtarë në vetëm një javë
Të dhënat e kohëve të fundit tregojnë se 93,599 lojtarë të PlayerUnknown’s Battlegrounds janë dëbuar brenda një jave. Personat brenda kësaj statistike u dëbuan brenda datave 28 tetor - 3 nëntor. Në javën para kësaj numri i lojtarëve të dëbuar ishte…
The developers of PUBG will present a new MMO game in November
The development studio Bluehole will present the new MMO with the code-name Project W during the next G-Star 2017 game show which will run between the 16th and 19th of November. So far, we know very few details on the new title…
PUBG to release version 1.0 with a new desert map and climbing function – First tests coming soon
The release of PUBG 1.0 is approaching with the launch being scheduled for this year. In a current Steam entry, the developer Bluehole will give an overview of the current work on Playerunknown's Battlegrounds. Before new features such as vaulting,…