Lajm i Fundit Nintendo PC PS4 Xbox One

Starlink: Battle for Atlas, video e gameplay

Zhvilluesit e Ubisoft luajnë dhe tallen me njëri-tjetrin.

Ubisoft prezantoi një gameplay video për Starlink: Battle for Atlas

Simulatori i ri i fluturimit, me yllin Star Fox, tregon kur e sheh për herë të parë një gameplay të thjeshtë arcade me ‘boss fights’. Çfarë e bën të jashtëzakonshme për Switch është se ju mund të përshtasni avionin tuaj mbi kontroller dhe pjesët që ju vendosni në lojë. Gjithashtu, mund të ndryshoni komponentët në kohë reale gjatë kohës që jeni duke luajtur.

Starlink: Battle for Atlas do të lëshohet në PC, PS4, Xbox One dhe Switch më 16 tetor.