Lajm i Fundit PC PS4 Xbox One

Red Dead Redemption 2: Gameplay i ri nga Rockstar

Pas njoftimit të djeshëm, Rockstar lëshoi ​​një tjetër video gameplay të shumëpritur Red Dead Redemption 2 disa javë para lançimit të lojës.

Kompania e quan videon e re si pjesa e dytë e pamjeve të para të gameplay-t që pamë gushtin e kaluar duke na udhëhequr në ‘open world’-in e botës perëndimore. Videoja jonë tregon të gjitha aktivitetet kriminale që mund të bëjmë në lojë me bandën Van der Linde. 

Jemi në Amerikën e vitit 1899. Fundi i Perëndimit të Egër, siç e njohim, është afër, pasi oficerët e ligjit ndjekin bandat e fundit. Ata që nuk janë dorëzuar, vriten. Pas një grabitjeje që nuk ka shkuar siç pritej, në qytetin e Blackwater, Arthur Morgan dhe banda e Van der Linde janë të detyruar të largohen. Në të drejtën e tyre ata janë agjentë federalë dhe gjuetarët më të mirë të vendit.

Bandat do të duhet të vjedhin, grabisin, luftojnë dhe të gjejnë rrugën e tyre për të mbijetuar. Me problemet e brendshme që kërcënojnë të ndajnë bandën, Arthuri duhet të zgjedhë mes vlerave të tij dhe besimit në bandën që u rrit.

Red Dead Redemption pritet të dalë më 26 tetor për PlayStation 4 dhe Xbox One.