Lajm i Fundit PC PS4 Xbox One

Ky mod i Final Fantasy XV ju lejon të luani si Power Rangers

Final Fantasy XV krenohet me një nga lançimet më të paharrueshme në jo vetëm një lojë Final Fantasy, por në çdo lojë video. Ignis, Gladiolus, Prompto dhe Noctis janë të gjithë popullor mes fansave, por a janë ata aq popullorë sa Power Rangers-at e fuqishëm?

Në fakt, po. Shumë më tepër, për të qenë të sinqertë. Por ajo që duam të themi është kjo: tani mund të luash Final Fantasy XV si Power Rangers, në sajë të kësaj pakete të pabesueshme mods nga modder Jazneo.

Përveç katër Power Rangersa-ave (i kini parasysh, një blu, një i kuq, një i zi dhe një i gjelbër), secila prej armëve të tyre është në dispozicionin tuaj, kështu që ju mund të sodisni rreth Eos duke mposhtur armiqtë me një shtizë të fuqishme, një shpata madhështore, kama të mprehta dhe jo vetëm. Vini re se si të gjitha armët e tyre kanë “power” të shtuar në fillim? Prekje e bukur.