Lajm i Fundit PC PS4 Xbox One

12 minuta gameplay të PES 2019

Versioni zyrtar Demo i Pro Evolution Soccer 2019 do të dalë më 8 gusht. Megjithatë, stafi i GameON Albania arriti t’iu sillte pamjet e para të gameplay-t mbi simulimin e fundit të futbollit të Konamit para lëshimit të demos. Gjatë një eventi para sezonit në VELTINS Arena, ne e ndoqëm topin mbi fushën virtuale të PES për 90 minuta. Në videon tonë gameplay ju mund të shihni ndeshjen mes Liverpool FC dhe FC Schalke 04.