Lajm i Fundit PC PS4 Xbox One

Battlefield 5: Skena dramatike në trailer-in e Gamescom

EA dhe DICE kanë mbajtur fjalën e tyre dhe kanë lëshuar trailer-in zyrtare të Gamescom për Battlefield 5. Në “The Destruction of Rotterdam” ju mund të shihni harta të reja dhe gameplay të freskët tank në rrugët e qytetit holandez. Por vazhdon me betejat në rërë të nxehtë, me luftë ajrore të mbushur me aksion dhe me një flakë epike të flakëve në fund të trailer-it.