Lajm i Fundit PC PS4 Xbox One

10 minutat e para gameplay të FIFA 19

Në forumin Reddit të FIFA, dhjetë minuta të gameplay nga FIFA 19, janë zbuluar. Ndër të tjera, tifozët do të marrin një pamje të menusë së re të titullit. Por ka edhe një ndeshje mes Manchester City dhe Manchester United, duke përfshirë reklama të reja dhe animacione të UEFA Europa League.

Me parashikimet e para të simulimit të ardhshëm të futbollit, FIFA 19, që do të dalë këtë javë, një video gameplay prej dhjetë minutash tashmë është zbuluar në forumin e Reddit. Ndër të tjera, videoja tregon menunë e re fillestare, e cila është shumë më e ndritshme se paraardhësja e saj. Përveç kësaj, ka shumë opsione më shumë për të zgjedhur para fillimit të lojës. Ndër opsione të tjera, është dhe mundësia për të filluar një seri “Best of”.

Përveç fillimit klasik, ndeshjet në UEFA Champions League dhe Europa League tani mund të lançohen. Lojtari në video ka zgjedhur një ndeshje Europa League mes Manchester City dhe Manchester United. EA Sports ka licencat për të dy ligat për herë të parë këtë vit. Më parë, këto ishin ende të disponueshme për konkurrentin, Pro Evolution Soccer. Në vetë gameplay-n fansat marrin një vështrim në sistemin e ri Active Touch nga FIFA 19. FIFA 19 do të jetë në dispozicion nga data 28 shtator 2018.