Lajm i Fundit PC PS4 Xbox One

Lançohet trailer-i i ri i Call of Duty: Black Ops 4

Këtë javë, Treyarch ka postuar trailerin lançues të Call of Duty: Black Ops 4 dhe fansat kanë filluar të kuptojnë se një nga lojërat më të shumëpritura të vitit do të dalë në më pak se 3 javë. Duke theksuar multiplayer, zombies dhe blackout, ky trailer rimishëron gameplay-in unik që pritet të jetë i pranishëm në Call of Duty-in më të ri.

Trailer-i bën një përshtypje të fortë pasi hapet me gameplay-in e modalitetin e battle royale, Blackout. Edhe pse disi e diskutueshme, përfshirja e Treyarch-it në një ‘mode’ battle royale filloi me shumë mbështetje. Pas testimit të beta-s së kohëve të fundit, publiku i përgjithshëm duket të mbështesë edhe më shumë vendimin e Treyarch. Edhe pse, duhet thënë, që fillimi do të jetë i vështirë për Blackout pasi konkurron direkt me ‘battle royale’ të tjerë popullorë si Fortnite dhe PlayerUnknown’s Battlegrounds.

Pjesën tjetër të vëmendjes në trailer, e ka marrë Call of Duty: Black Ops 4 ‘zombie mode’ është lënë në hije nga ‘hype’-i që rrethon Blackout-in. Sidoqoftë, ‘zombie mode’ do të shfaqë harta unike, përvoja të reja dhe ‘tweaks’ për gameplay për tifozët e zombies. Duke përjashtuar kalimin e sezonit dhe remasterin e klasifikuar, tre harta do të jenë të disponueshme në lançim. Edhe pse Blackout dominon titujt Black Ops 4, tifozët e zombies mund të sigurohen se Treyarch ka pasur sukses legjitim me zombies në të kaluarën dhe të apasionuar supozohet të jenë edhe në këtë episod të ri të Call of Duty: Black Ops 4.