Lajm i Fundit PC PS4 Xbox One

Shihni pamje të gameplay nga Battlefield V

Për disa ditë, DICE po kryen një gjyq të mbyllur Alpha për Battlefield V në PC me materiale gameplay duke u botuar vazhdimisht. Videoja e mëposhtme  tregon pamje nga ‘Conquest mode’ dhe ‘the Fall of Norway campaign’ në ‘Ultra settings’, pa grafika në ekran dhe komente.

Edhe pse normalisht versioni i PC do të ndryshojë nga konsolët tonë, ajo na jep një vështrim shumë të mirë se çfarë mund të presim në Xbox One dhe PlayStation 4 rreth.

Battlefield V pritet të dalë më 19 tetor për PlayStation 4, Xbox One dhe PC.