Lajm i Fundit PC PS4 Xbox One

Battlefield V vjen me ambiente që shkatërrohen plotësisht dhe një mode të ri Battle Royale

Loja e ardhshme e betejës do të sjellë përsëri mjediset destruktive që DICE zhvilloi në Battlefield: Bad Company. Në Battlefield V, e cila është bazuar në luftën e dyte botërore, tanket mund të shpërthejë ndërtesa dhe të shkatërrojnë mbulimie në kohë reale. Gjithashtu, karakteri juaj mund të kaloje nëpër dritare? Patjetër qe po shoko, gjithmonë kam dashur ta bëj këtë në një lojë si kjo. “Nuk do ketë loot boxes ose asnjë lloj premium”, sipas zhvillueseve.

Ata gjithashtu njoftuan që Battlefield V do ketë nje gameplay “Battle Royale”. Zhvilluesit thanë se do të kenë më shumë informacion për atë mode gjatë vitit edhe presim që të meshojmë më shumë nga konferenca e Xbox-it nesër.