PC PS4 Xbox One

Trailer-i i ri i Metro Exodus do t’ju magjepsë

Disa orë para se Gamescom zyrtarisht të hapte dyert e saj, 4A Games lëshoi një trailer të ri me gameplay-in e Metro Exodus, e cila, pa dyshim, është një nga lojërat më mbresëlënëse që kemi parë deri më tani.

Këtu ju mund të admironi peizazhet mbresëlënëse, përbindëshat, arsenalin dhe ankthet që ju presin në shkurt. Në fund të videos ju mund të shihni edhe një Limited Aurora Edition, e cila u zbulua javën e kaluar.

Metro Exodus do të lëshohet më 22 shkurt 2019 për PS4, Xbox One dhe PC.