Ergi

eSports Coordinator

1350 Articles0 Comments

Rockstar do të prezantojë një lojë të re; do të lançohet në 2020
Analistët bëjnë parashikimet e tyre mbi planet e studios prestigjoze. Analistët parashikojnë se çfarë do të ndodhë në 2019. Midis zërave dhe ideve se battle-royale modes të Overwatch dhe Black Ops 4 do të bëhen falas dhe se Nintendo do…
Samsung Galaxy S10 do të lançohet zyrtarisht në 20 shkurt
Do të lançohen 3 versione të flagship-it, si dhe një model tërësisht funksional i një telefoni i cili mund të paloset. Pas shumë muajve pritje, zërave dhe prototipeve, Samsung njofton se data e lançimit të Samsung Galaxy S10 do të jetë…
Ronda Rousey mund të jetë pjesë e Mortal Kombat si Sonya Blade
Një javë përpara eventit të madh të Mortal Kombat 11, dalin zëra interesantë rreth personazheve të lojës. Nga subredditi i Mortal Kombat vijnë lajme se NetherReal Games dhe Warner Bros. kanë zgjedhur një personazh tepër interesant për të portretizuar Sonya…
What Remains of Edith Finch është falas në Epic Games Store
Në qoftë se e shkarkoni përpara 25 janarit, është falas përgjithmonë. What Remains of Edith Finch është një histori rreth një vajze të re, një shtëpie të mistershme dhe një mallkimi familjar, e treguar ngadalë në formën e një loje.…
Sleep Tight gati të lançohet këtë muaj në Switch në Europë
Më në fund, do të jetë e mundur që lojtarët në Europë dhe Australi të shkarkojnë këtë lojë. Sleep Tight është një twin-stick shooter, me fokus në ndërtimin e bazave për lojtarët. Në këtë lojë, lojtarët luajnë si një grup…
Sukses për Nintendo: Arrin numrin më të lartë të shitjeve në dhjetor
Nintendo ja del të parakalojë EA si publikuesi me më shumë shitje fizike Pushimet duket se kaluan në mënyren më të mirë për Nintendo, duke shitur mjaftueshëm kopje fizike të lojrave të tyre për t'u shpallur publikuesi me shitjet më…
AMD prezanton GPU e saj të re, AMD Radeon VII, ndërtuar për 4K gaming
GPU-ja e re AMD Radeon VII mund të konkurrojnë drejtpërsëdrejti me Nvidia RTX 2080 Në konferencën e parë te AMD në CES, CEO e AMD Lisa Su ka prezantuar AMD Radeon VII: GPU-ja e parë për gaming ne botë 7nm.…
Monitori i ri 55″ 4K OLED nga Alienware është vërtet mahnitës
Dell dhe Alienware sjellin "ekranin e madh" në botën e gaming Ekranet e mëdhenj nuk janë më veç për filma. Siç demonstroi dhe Nvidia vitin e kaluar me monitorët e saj 65", këtë vit janë Dell dhe Alienware ata që…
Alienware Area-51m është një desktop i “maskuar” si një laptop
'Laptopi më i fuqishëm në botë' i jep mundësinë përdoruesit të tij që, ndër të tjera, të ndryshojë CPU dhe GPU. Alienware morri përsipër detyrën e "rregullimit" të laptopëve gaming, edhe pse ata nuk kanë ndonjë problem madhor - janë…
Nintendo mund të mos nxjerrë më konsola në të ardhmen
Një e ardhme pa konsola Nintendo?! Pas dështimit të Wii U, Nintendo është rikthyer fuqishëm këto dy vitet e fundit duke lançuar Switch-in. Ndërkohë që konsola hibride ka arritur të kalojë shitjet e paraardhëses së saj dhe ka ofron një…