fbpx
Ubisoft zbulon lojërat e para që do të vijnë për konsolat next-gen
Lojërat do të përdorin në maksimum potencialin e next-gen Ubisoft ka zbuluar lojërat e tyre të para për Playstation 5 dhe Xbox Scarlett. Në një mbledhje financash këtë javë, CEO i Ubisoft Yves Guillemot konfirmoi se pesë lojëra që pritet…
Xbox Scarlett pretendon ta shkatërrojë PS5 përmes këtij detaji
Xbox thekson një frame rate shumë të lartë Jemi në një pikë të caktuar me konsolat e gjeneratës s ardhme ku gjërat vërtet po fillojnë të bëhen interesante. Përgjatë muajve të fundit kemi dëgjuar disa detaje mjaft intriguese mbi konsolat…
Leak: Bully 2 do të jetë cross-gen dhe do të lançohet në 2020n
Rockstar mendohet të ndjekë të njejtën ide si me GTA V Bully 2 po zhvillohet si një lojë e disponueshme për të dyja gjeneratat e konsolave.Kjo vjen sipas aludimit më të fundit për lojën. Ky thashethem ka ardhur nga një…
Një klip i fshehur i Cortana zbulohet në trailer-in e Halo Infinite
Mesa duket trailer-i i E3 2019 për Halo Infinite përmban një kod QR që të çon në një klip audioje të Cortana. Kjo u zbulua nga një përdorues i Twitter. Si duket traileri që Microsoft dhe 343 Industries postuan përpara…
PS5 dhe Xbox Scarlett duhet të mësojnë nga Nintendo Switch
Sipas presidentit të Inti Creates, Takuya Aizu, PlayStation 5 dhe Xbox Scarlett duhet të mësojnë nga Nintendo Switch. Në një intervistë, ai analizoi ecurinë dhe shitjen e konsolave, eskluzivitetin e gjeneratës së ardhshme dhe pritshmëritë që duhet të kemi prej…
Sony dhe Microsoft do të përballen në Gamescom 2019
Pas mungesës së Sony në E3 2019, duket se kompanitë do të shihen sy më sy në Gamescom 2019 Kur thua Sony dhe Microsoft mendja të shkon menjëherë në dy rivalë që qëndrojnë kokë më kokë mbi njëri-tjetrin dhe në…
Parashikohet një datë lançimi për PlayStation 5
Sony ende nuk e ka njoftuar datën zyrtare të lançimit të PlayStation 5. Në fakt Sony nuk ka dhënë as ndonjë periudhë kohore se kur mund ta presim. Ne dimë se Xbox Scarlett do të vijë në periudhën e fundit…
Konsolat dhe lojërat e gjeneratës së ardhshme do të kushtojnë më shumë
Konkurenca e SHBA dhe Kinës për lidershipin në mallra shkëmbimi, po ndikon tani edhe botën e videolojërave. Tashmë prej muajsh, Shtetet e Bashkuara dhe Kina kanë qenë në një luftë për mallrat e shkëmbyera dhe tarifat e vendosura mbi importin…
Halo Infinite do të ketë disa beta përpara lançimit
Nëse nuk prisni dot deri në fundvitin e 2020s për të luajtur Halo Infinite, ndoshta nuk do ju duhet, sepse sot zhvilluesi njoftoi se loja do të ketë shumë beta përpara se të lançohet. Këto beta do të fillojnë si…
Do të mund të luani absolutisht çdo lojë të Xbox One në Xbox Scarlett
Microsoft ka konfirmuar se Xbox Scarlett do të jetë backwards compatible me Xbox One, Xbox 360 dhe edhe Xbox-in origjinal. Gjithsesi ishte ende e paqartë se deri ku do shkonte kjo backwards compatibility. Tani është zbuluar se çdo lojë e…