Doinb zbulon skin-et që FPX ka zgjedhur pas fitores në Worlds 2019
Ai e konfirmoi listën gjatë stream-it të tij Pas një pritjeje të gjatë, mid laner-i Kim “Doinb” Tae-sang ka konfirmuar se pesë kampionët që do të marrin skin-e pas fitores së FunPlus Phoenix në Worlds 2019 do të jenë Gangplank,…
Worlds 2019 ishte turnamenti më i ndjekur i esports në 2019
A do të ketë League of Legends të njëjtin sukses gjatë 2020? League of Legends mbetet ende mbret i shikueshmërisë në esports. Sipas Esports Charts, Worlds 2019 në League of Legends u ndoq maksimalisht nga 3.9 milionë shikues gjatë gjysmë-finales…
Vetëm një person parashikoi saktë League of Legends Worlds Pick’em
Ai morri si shpërblim të gjitha skin-et Ultimate në League of Legends Vetëm një fans i League of Legends arriti të parashikonte me saktësi çdo rezultat të Worlds 2019. Ai quhet Last Breath dhe luan në EU West dhe ishte…
Ocelote thotë se G2 Esports do të fitojë Worlds në të ardhmen
G2 nuk duket aspak i demoralizuar Pas një humbjeje të thellë në finalen e League of Legends Worlds 2019, themeluesi i G2 Esports, Ocelote, tha se organizata duhet të vazhdojë të jetë pozitive dhe të hedhi sytë drejt së ardhmes.…
Grupi True Damage debutoi “GIANTS” në Worlds 2019
Fansat e League of Legends janë çmendur pas këngës. League of Legends sapo solli një tjetër video muzikore, që debutoi në Worlds 2019, të quajtur 'GIANTS'. E postuar dje në YouTube, videoja ka grumbulluar momentalisht 5.7 milionë shikime dhe është…
Finalja e Worlds 2019 thyen rekordin e shikueshmërisë në Twitch
Finalja e këtij viti u ndoq nga 3.7 milionë shikues Worlds 2019 u mbyll ditën e djeshme në Paris, por impakti që ky kampionat pati në League of Legends do të mbahet mend gjithmonë. Finalja e këtij turnamenti midis FunPlus…
FunPlus Phoenix mposhtin G2 Esports dhe fitojnë Worlds 2019
Kina fiton për të dytin vit rradhazi Summoner's Cup Pas një performance dominuese, FunPlus Phoenix arritën të fitojnë World Championship-in e tyre të parë me rezultatin 3-0 ndaj G2 Esports. Ky është viti i dytë rradhazi që LPL merr në…
G2 mposht SKT T1 për të avancuar në finalen e Worlds 2019
Europianët kanë një mundësi shumë të mirë për të fituar Worlds 2019 G2 kanë arritur të shkruajnë historinë duke mposhtur SK Telecom T1 në gjysmëfinalen e Worlds 2019 në League of Legends, në një prej ndeshjeve më të bukura ndonjëherë.…
League of Legends kalon Fortnite si eventi më i ndjekur esports
Dhe kjo ka ndodhur përpara finales së Worlds 2019 League of Legends Worlds 2019 ende nuk ka arritur në finalen e madhe, por që tani shikueshmëria e saj po arrin majat. Ndeshja çerek-finale midis SK Telecom dhe Splyce para dy…
Pantheon ka pasur 100% ban rate në Worlds 2019 në League of Legends
Duket se Pantheon ka qënë aq i fortë sa për të shqetësuar të gjitha ekipet profesioniste Sipas GoL.gg, Pantheon ka pasur një ban rate prej 100% deri më tai në Worlds 2019, me të gjitha 50 bans të ardhura në…