Tag: valkyrae

Valkyrae hedh shenja drejt një loje Among Us me Ariana Grande
Rachel Valkyrae Hofstetter mund të jetë para një prej transmetimeve më të mëdha të jetës së saj, pasi ylli i 100 Thieves ka sugjeruar një lojë Among Us me Ariana Grande. Kur një fans e bëri këtë pyetje në transmetimin…
Valkyrae thotë se Among Us nuk ka vdekur në YouTube
Among Us është ende një nga videolojërat më popullore në YouTube. Kjo sipas yllit të platformës, Rachel 'Valkyrae' Hofstetter. Asnjë lojë nuk ka parë ndonjë rritje aq meteorike sa Among Us në 2020. Ajo u bë një fenomen për muaj…
Valkyrae shpjegon pse bëri një pushim nga YouTube streaming
Streamer-ja Valkyrae ka shpjeguar se përse ka marrë një pushim nga YouTube streaming. Ajo e komunikoi këtë në transmetimit e fundit të saj. Në stream-in e saj të fundit të dielën e datës 17 janar, Valkyrae shpjegoi se bëri një…
Valkyrae ia kalon Pokimane si streamer-ja femër më e shikuar
Rachel Hofstetter, e njohur më mirë si Valkyrae kaloi nga Twitch në YouTube në fillimin e 2020 dhe kjo ka sjellë rezultate shumë të mira për të. Fillimi i 2021 ka qenë pak i lëkundur për shkak të dramës së…
Cilët janë të nominuarit për Content Creator of the Year 2020?
TimTheTatman, Valkyrae janë ndër të nominuarit për The Game Awards 2020 Gjatë ditës së djeshme yjet e Twitch TimTheTatman dhe NICKMERCS bashkë e YouTube streamer Valkyrae janë pjesë e të nominuarëve për Content Creator of the Year tek The Game…
Raportet e Google tregojnë që YouTube bëri plot $15 miliardë në 2019
Për herë të parë që nga blerja e platformës së videove, Google ka treguar të ardhurat nga reklamimi në YouTube, dhe mesa duket janë SHUMË Kanë kaluar 14 vjet që kur Google, tani Alphabet Inc., fillimisht arriti të blinte një…
Valkyrae lë pas Twitch dhe shkon ekskluzivisht në YouTube
YouTube ka një lineup të mirë streaming për 2020-ën. Rachel “Valkyrae” Hofsetter nga 100 Thieves ka lënë pas Twitch për një marrëveshje ekskluziviteti me YouTube. Streamerja e njoftoi këtë ditën e djeshme. Valkyrae postoi një video teaser dje, që tregonte…