Respawn konfirmon të ardhmen e lojërave të Titanfall
"Dhjetë vite, a mund ta besoni?" tha kreu i Respawn Entertainment, Vince Zampella në një postim, teksa po rishikonte udhëtimin e studios së Apex Legends dhe Star Wars Jedi: Fallen Order. Në këtë postim Zampella gjithashtu konfirmon se nuk ka…
Çfarë të presim nga Apex Legends në 2020
Duke lënë pas një vit mjaft të suskesshëm, le të shohim se si loja mund të ndryshojë gjatë 2020. Apex Legends pati një periudhë shumë fitimprurëse gjatë 2019. Që në momentin e lançimit surprizë në shkurt, ka evoluar që të…
Titanfall 3 do të vonohet për të mbështetur më mirë Apex Legends
Titanfall vonohet për të ndihmuar një tjetër "Titanfall" Sot, gjatë një update-i mbi gjendjen e deritanishme të Apex Legends, zhvilluesit e lojës, Respawn Entertainment, konfirmuan se instalimi i rradhës së serive të Titanfall do të shtyhej për më vonë, që…
Harta e Apex Legends u postua para një viti dhe askujt nuk ju bë vonë
Në atë kohë ishte klasifikuar si harta e një Titanfall-i të ardhshëm. Të qenurit një leaker është e vështirë. Praktikisht je duke bërë diçka që nuk supozohet ta bësh nën një anonimitet online që në fund të ditës nuk tregon…
Apex Legends ka kapur 25 milion lojtarë brenda një jave
Mbi 2 milion lojtarë në të njejtën kohë Battle royale free-to-play nga zhvilluesi i Titanfall, Respawn, po vazhdon të ngrihet lart e më lart. Mbi 25 milionë lojtarë tashmë kanë provuar Apex Legends, ka njoftuar Vince Zampella në një postim.…
Kjo është guida që ju duhet për të luajtur Apex Legends
"Një lojë battle royale me tiparet e saja unike..." Apex Legends është loja e re battle royale nga zhvilluesi i Titanfall, Respawn. Loja përmban një shumëllojshmëri klasash të ndryshme të personazheve, të quajtur Legends. Secili ka aftësitë e veta unike.…
Titanfall Battle Royale do të shpallet zyrtarisht sot
4 shkurt 2019: Titanfall battle royale do të zbulohet dhe mund të jetë e disponueshme brenda ditës EA dhe Respawn do të njoftojnë një lojë të re sot. Dubbed Apex Legends, një lojë battle royale e vendosur në universin e…
Zhvilluesit e Titanfall do të lançojnë shumë lojëra vitin e ardhshëm
Në mbledhjen e mbajtur nga Electronic Arts dje, Respawn Entertintment do të lancojë disa lojëra në 2019 dhe duket se jo të gjitha janë shpallur për publikun. CEO i EA, Andrew Willson tha se kanë në mendje shumë projekte me…
Battlefield 1, Titanfall 2 dhe shumë të tjera do të vine në EA Access, Origin Access
Zgjerimet e Star Wars Battlefront janë tashmë të vlefshme për ata që janë të abonuar. Dy nga “shooters” më të mëdhenj, Battlefield 1 dhe Titanfall 2, do të vijnë në Electronic Arts’ Origin Access dhe programet e EA Access. Këto…