fbpx
Tfue shpjegon pse Harpoon Gun në Fortnite është shumë i fortë
Arma më e re e Fortnite i ka pëlqyer streamer-it Tfue ka pasur shumë gjëra për të thënë për veçoritë e reja që kanë ardhur në Fortnite Battle Royale dhe Harpoon Gun qe njëra prej tyre. Ylli i Twitch që…
Tfue ka treguar se sa i fuqishëm mund të jetë Fishing Rod në Fortnite
Në mes të një prej ndeshjeve të Fortnite Championship Series, Turner 'Tfue' Tenney tregoi se sa e fuqishme mund të jetë Fishing Rod në betejat e late-game-it. Me ardhjen e Chapter Two në Fortnite, patëm prezantimin me Fishing Rod, një item…
Ky tweet sugjeron se Tfue mund të lërë Twitch për Mixer
Pasojat për Twitch mund të jenë kolosale, nëse edhe Tfue vendos të largohet. Me gjigandin e rradhës të streaming, Shroud, që bëri lëvizjen e tij në Mixer pas Ninja dhe me King Gothalion që e ndoqi pak më vonë, të…
Tfue eleminon të gjithë skuadrën e Ninja gjatë Fortnite Championship Series
Pas shumë kohësh streamer-i i famshëm i Fortnite Turner ‘Tfue’ Tenney pati mundësi të përballej me rivalin e tij prej kohësh, Tyler ‘Ninja’ Blevins pasi mundi atë dhe skuadrën e tij në një ndeshje squads. Tfue dhe Ninja kanë goxha histori…
Tfue është bombarduar nga Stream Snipers
Lojtari i Fortnite kishte harruar të aktivizonte Streamer Mode. Stream Snipers mund të jetë një nga gjërat më të këqia që mund t'i ndodhi një streamer-i në Twitch, siç vetë Turner ‘Tfue’ Tenney e zbuloi ose më saktë e pësoi së…
Tfue dhe Cloakzy do të ribashkohen për Fortnite Champion Series
Duket se dyshja i ka lënë mosmarrëveshjet mënjanë për të konkuruar së bashku sërish. Streameri i famshëm dhe pro i Fortnite Turner ‘Tfue’ Tenney do të luajë në një skuadër me katër lojtarë, ku përfshihet këtu edhe ish shoku i…
Tfue zbulon një tjetër bug serioz në Fortnite
Turner ‘Tfue’ Tenney, si gjithë të tjerët, ka zbuluar një bug në Fortnite Chapter 2, që ka impakt shumë negativ në mekanikat e lojës. Kur i bën update një loje të madhe, e merr në konsideratë faktin që ajo do…
Tfue shpjegon pse Fortnite Chapter 2 është i tmerrshëm
Turner ‘Tfue’ Tenney ka dhënë një tjetër opinion për Fortnite Chapter 2 dhe duhet ta pranojmë, është pak kontradiktor në krahasim me të parin. Sipas tij tani loja është: "gjëja më e keqe ndonjëherë." Fortnite Chapter 2 ka sjellë plot…
Kush janë streamer-at më të mëdhenj në 2019?
Këto janë streamer-at me më shumë followers, subcribers dhe të ardhura në 2019. Secili prej nesh ka streamer-in e tij të preferuar. Dikujt mund t'i pëlqejë të shikojë momente të aftësive të Shroud, dikujt tjetër shpërthimet e Dr. Disrespect. Sipas…
Tfue zbulon pse The End e bëri ta dojë Fortnite sërish
Turner ‘Tfue’ Tenney ishte një nga milionat e njerëzve që pa Epic Games të shkatërronte hartën ikonike të battle royale-it në fund të Season 10. E gjitha kjo për të shtruar rrugën për Chapter 2. Ylli i Twitch nuk mund…