fbpx
Tencent shpjegon sistemin e ri anti-cheat në PUBG Mobile
Tencent ka shkruajtur një letër për lojtarët e tij, duke ju adresuar komunitetit për shqetësimet ndaj hackers në PUBG Mobile. Teksa software-et e rinj për hacking avancojnë dhe numri i hackers në lojë vjen duke u shtuar, ka disa mite…
Erangel 2.0 mund të vijë në PUBG Mobile në dhjetor
Sipas një raportimi mendohet se Erangel 2.0 do i bashkohet PUBG Mobile në dhjetor. Sipas një raportimi të ri, PUBG Mobile ka më në fund gjasa ti bashkohet komunitetit të PC, për të patur një mundësi që të luajë në…
Kina regjistron 16 milion ‘pre-registrations’ për Call of Duty: Mobile
Nëse numri i 'pre-registrations'  mund të merret si një shkallë matjeje për sukses, Call of Duty: Mobile tashmë ka fituar - të paktën në Kinë. Sipas një njoftimi të bërë më herët sot nga Activision dhe Tencent Games, mbi 16…
PUBG Mobile do të japë një ban 10-vjeçar për të gjithë hackerat
Tencent premton se do i gjurmojë të gjithë ata që bëjnë hack. Ankesat për hackers në PUBG Mobile janë gjithmonë në rritje. Shumë YouTuber-a të famshëm të PUBG Mobile, përfshirë Levinho, Rowdy Gaming dhe Ron Gaming kanë postuar video të…
Cfarë dimë mbi Sezonin e 7 të PUBG Mobile update 0.12.5
Një youtuber ka bërë leak datën e lançimit. Sezoni i gjashtë i PUBG mobile zyrtarisht ka mbaruar dhe sado që Tencent nuk ka zbuluar zyrtarisht asnjë informacion rreth datës së lançimit, një YouTube-er i ka bërë leak kësaj date. Sipas…
PUBG Mobile do të prezantojë një sistem që do iu kujtojë të mos e luani më lojën
PUBG Mobile do të sjellë ndryshime të reja Në reagim të ankesave të vazhdueshme për përdoruesit e rinj që luajnë shumë PUBG Mobile, PUBG Corp dhe Tencent games kanë vendosur te sjellin një tipar të ri të menaxhimit të gameplay-it…
PUBG Mobile do të bëhet me abonim mujor me pagesë sipas Tencent Games
Në qoftë se nuk do të ishte për zhvilluesit që postuan një Twitter në të cilin thuhej se PUBG Mobile do të bëhej me dy Subscription-a mujor të quajtur Prime dhe Prime Plus. Abonimet Prime Plus dhe Prime janë tani…
Numri i lojtarëve të Ring of Elysium ka rënë ndjeshëm që pas Apex Legends
Apex Legends godet sërish. Dikur dukej sikur Ring of Elysium mund të qëndronte triumfatore e zhanrës battle royale, por rënia e saj ka vazhduar të thellohet. Numri i peak players në 30 ditët e fundit është më pak se dy…
Dota Auto Chess tashmë ka arritur shifrën e 4 milion lojtarëve
Teksa numri i lojtarëve të Artifact rreth shifrave të 1200-çes, një spin-off krejt ndryshe i Dota po bën bumin në komunitetin e gaming. Dota Auto Chess tashmë ka mbi katër milion subscribera. Pavarësisht emrit të saj, Dota Auto Chess ka…
PUBG Mobile dëbon edhe 12 lojtarë të tjerë profesionalë
PUBG ka dëbuar mbi 13 milion lojtarë që kur shifrat e këtyre të fundit u bënë publike në qershor të 2017 Tencent Games ka njoftuar se loja e saj battle-royale PUBG ka kaluar shifrën e 200 milion shkarkimeve dhe ka…