Tag: sucker punch

Ghost of Tsushima: Director’s Cut Review
Ghost of Tsushima ishte padyshim një prej lojërave më të papritura dhe më të mira të lançuara në verën e 2020 për PlayStation 4. Loja solli më në fund një eksperiencë epike me samurai të cilën gamers e kishin kërkuar…
Ghost of Tsushima sjell një mode të ri multiplayer të quajtur Rivals
Fansat ishin të emocionuar kur Ghost of Tsushima u lançua dhe solli një histori singleplayer tepër të bukur. Dhe së fundmi, Sucker Punch ka sjellë një mode të ri në multiplayer të quajtur Rivals. Në Rivals mode nuk do të…
Si të bëni ‘parry’ sulmet në Ghost of Tsushima | GUIDE
Përveç botës së mrekullueshme, Ghost of Tsushima solli edhe sistemin e saj të dyluftimit i cili është i vështirë jo vetëm për lojtarët e rinj, por gjithashtu për ata të vjetrit. Një ndër pjesët më kryesore të këtij sistemi është…
10 bosat më të vështirë në Ghost of Tsushima
Ghost of Tsushima është një ndër ato lojëra e cila ofron boss fights interesant dhe në të njëjtën kohë të vështirë dhe që na ngre nervat sa herë që vdesim. GameON ka krijuar një listë me boss fight më të…
Ky dizajn i PlayStation 5 me motive të “Ghost of Tsushima” duket mahnitës
Loja Ghost of Tsushima është diçka ndryshe e sjellë nga Sucker Punch Productions, të cilët janë krijuesit dhe të lojërave Sly Coopers. Suksesi i Ghost of Tsushima ishte i madh, me mbi 6 milion kopje të shitura në mbarë botën.…
Zhvilluesit e Ghost of Tsushima bëhen ambasadorë të ishullit të vërtetë
Nate Fox dhe Jason Connell do të jenë ambasadorë të ishullit Tsushima. Siç është raportuar më përpara, drejtori krijues i Ghost of Tsushima, Jason Connell dhe drejtori i lojës Nate Fox, do të bëhen të dy ambasadorë të përhershëm të…
Update-i i ri i Ghost of Tsushima sjell ndryshime në vështirësi
Patch 1.05 është në dispozicion Kanë kaluar disa ditë nga debutimi i Ghost of Tsushima në PlayStation 4 dhe siç u njoftua nga vetë Sony, loja e Sucker Punch u dashurua shpejt nga bota, pasi në tre ditë tejkaloi 2.4…
Ghost of Tsushima për pak mund të ishte me piratë, muskutjerë ose Rob Roy
Sucker Punch lançon sot lojën e dytë për PlayStation 4, të shumëpriturën Ghost of Tsushima. Për të festuar rastin, bashkë themeluesi i Sucker Punch, Brian Fleming, shkruajti një postim në blogun e tij ku rikujtonte zhvillimin e lojës. Si duket,…
Shihni 18 minuta gameplay nga Ghost of Tsushima
Përpara datës së lëshimit të 17 korrikut të Ghost of Tsushima, Sony zbuloi një stream 18-minutësh, i dedikuar tërësisht në gameplay. Sony dhe zhvilluesi Sucker Punch Productions u dha shikuesve "një vështrim të gjerë në pamjet e reja të gameplay,…
Trailer-i i ri i Ghost of Tsushima do të zbulohet në Game Awards
Fatmirësisht nuk do të presim gjatë Gjatë State of Play të 10 dhjetorit, PlayStation zbuloi sekondat e para të trailer-it të ri të Ghost of Tsushima, i cili u mbyll në mënyrë papritur përpara pjesës më të bukur. Momentet e…