Tag: origin

Apex Legends vazhdon të thyejë rekorde në Steam
Apex Legends po kalon një javë të madhe. Me fillimin e Sezonit 9, një legjendë e re dhe një mënyrë e re 3v3 Arenas, shumë lojtarë u përpoqën të merrnin, saqë serverat nuk mund të trajtonin sforcimin e tepërt. Ndërsa…
EA zëvëndëson Origin me aplikacionin e ri për desktop
EA po finalizon ribrandimin për Origin dhe EA Access. Electronic Arts po largon plotësisht nga çdo gjë që ka të bëjë me EA Access dhe platformën e saj të shpërndarjes dixhitale Origin me fillimin e aplikacionit desktop EA Play. Kompania…
EA mund të rikthehet në Steam
Një postim i EA në Twitter sugjeron rikthimin e saj në Steam. Nga sa duket, EA do të riktheht në platformën Steam të Valve në të ardhmen e afërt. Javën e shkuar, një testim aplikacion i Origin Steam u zbulua…
Një gabim në sistemin e EA dhe Origin ka lënë 300 milion adresa në dorë të hacker-ave
Firmat izraelite të sigurisë kibernetike, Cyberlnt dhe Check Point kanë zbuluar një të metë të madhe të sigurisë, që ka lënë 300 milion adresa të EA dhe Origin të ekspozuar ndaj hack-eve të mundshme. Sipas Check Point Research, e meta…
Apex Constuct arrin kulmin pasi ngatërrohet me Apex Legends VR
Vizitat në Steam janë rritur me 4000% ! Për shkak të një ngatërrese identitetesh, loja VR Apex Construct, e cila është lançuar në mars të vitit të kaluar, ka arritur një rritje prej 4000% në Steam gjatë dy javëve të…
EA përfundon shërbimin ‘On The House’ të Origin
Kompania largoi 'On The House' nga aplikacioni, pa dhënë një njoftim zyrtar, përveç një përgjigjeje të zëdhënësit të EA për pyetjen e Polygon, duke thënë se "The House of Origin' ka dalë në pension dhe nuk do të ofrojë lojëra…
Electronic Arts is considering making EA Access available to all platforms
Electronic Arts has left the possibility open for EA Access to be made available across all platforms. According to statements by Andrew Wilson, CEO of EA, EA Access is expected to expand to more platforms beyond the current ones, the…
Star Wars Battlefront 2 Beta: Start, times, downloads, keys – all info
Today, on October 4, 2017, those who have pre-ordered Star Wars Battlefront 2 will be able play the Beta, while everyone else will have to wait until October 6 when the Open Beta starts. The Battlefront 2 Beta will be available on…
Medal of Honor: Pacific Assault është falas tani në Origin
Nëse jeni në kërkese për disa lojëra falas (dhe në përgjithësi kush nuk është?), atëherë ndoshta do të dëshironit të shkonit në Origin, ku Medal of Honor: Pacific Assault është falas si oferta më e fundit e promocionit “On the…
Legjendat e “Fifa 18 Ultimate Team” do të vijnë në PS4 dhe PC, jo më një eksluzivitet për Xbox
Legjendat e FUT janë riemëruar në Ikona. Legjendat e FIFA Ultimate Team janë riemëruar për FIFA 18, dhe tashmë nuk janë një ekskluzivitet për Xbox. Tashmë ata quhen Ikona, dhe në FIFA 18 mund t’i gjesh në Playstation 4 dhe…