Tag: movie

Epic thuhet se po planifikon një film Fortnite
Botuesi ka plane për një sektor të ri argëtues të kryesuar nga ish-drejtuesit e Lucasfilm. Ideja e një filmi Fortnite nuk ka dalë në sipërfaqe deri më tani. Por ajo pengesë e fundit që mban epërsinë e Epic nga arritja…
Data e lëshimit të Venom 2 është shtyrë përsëri
Data e lëshimit të Venom 2 është shtyrë për herë të dytë dhe tani nuk do të dalë në kinema të paktën deri në shtator 2021. Shumë data filmash janë shtyrë disa herë për shkak të pandemisë gjatë 12 muajve…
Jeta e mbretit të futbollit, Pelé, tashmë një dokumentar në Netflix
Një dokumentar i Netflix që shpalos jetën e ikonës së futbollit, afro-braziliani, "Edson Arantes do Nascimento" – i njohur ndryshe si Pelé. Pelé mund të jetë lojtari më i mirë ndonjëherë, por trashëgimia e tij jashtë fushe do të vihet…
Trailer më i fundit i Mortal Kombat tregon dhunë totale
Filmi i Mortal Kombat ka debutuar së fundmi me një trailer të ri dhe mund të shohim që ky film do të jetë po aq i dhunshëm sa lojërat që seria e Mortal Kombat ka. Filmi i ri Mortal Kombat…
Filmi i ri i Mortal Kombat do të ketë Fatalities me pullë të kuqe
Një tentativë për të rregulluar problemet me filmat e parë Mortal Kombat Ndërkohë që jeni duke pritur për luftëtarët e ardhshëm në Mortal Kombat 11 DLC, shumë përmbajtje pritet të vijë nga bota e Mortal Kombat, përfshirë këtu dhe një…
Publikohet trailer-i i plotë i sezonit të 8 të Game of Thrones
Trailer-i fillon me Arya-n të tmerruar, të gjakosur dhe duke vrapuar nga një armik i panjohur nëpër sallat e Winterfell. Duke pasur parasysh gjithçka që Arya ka kaluar që nga fillimi i serisë, është pak shqetësuese ta shohësh atë kaq…
Will Smith dhe Martin Lawrence më të këqinj se kurrë në Bad Boys
Fotografia e parë zyrtare e Bad Boys 3 u postua në Instagram dhe duket se Will Smith dhe Martin Lawrence do të mbeten "Bad Kids for life". Këta të dy pozpjnë në foto si Detektivët Mike dhe Marcus, si në…
Kasti i ‘Breaking Bad’ rikthehet për filmin e ardhshëm
Shtohen zërat e një rikthimi të kastit origjinal për një projekt të ri. Para disa muajsh, u njoftua se një film mbi Breaking Bad, një ndër serialet më të vlerësuar të viteve të fundit, do të fillonte të xhirohej. Filmi…
Aquaman sapo pati një performancë fantastike në ditën e Krishtlindjeve
Aquaman është mbreti i vërtetë i Krishtlindjeve 2018. Filmi nga Warner Bros kishte një 25 dhjetor të shkëlqyer, duke fituar plotë 22 milionë dollarë të martën. Forbes vë në dukje se kjo është dita më e fitimprurëse e Krishtlindjeve e…
Zhvillime të reja mbi filmin e shumëpritur Hobss & Shaw
Një foto e re nga filmi Hobbs & Shaw është publikuar dhe bashkë me të edhe lajmi se titulli I filmit nuk do të jetë ky. Lajmi u bë I ditur nga vetë regjizori I filmit David Leitch. Tani e…