fbpx
Kristi
Kristi

Content Writter

11 Articles0 Comments

Netflix: 10 filmat dhe serialet më të ndjekura momentalisht
Netflix së fundmi ka sjellë shumë seriale dhe filma në platformën e saj streaming gjatë kohëve të fundit. Këto janë seriale dhe filmat më popullore momentalisht në Netflix dhe që po ndiqen më shumë. 10.FIREFLY LANE Firefly Lane është një…
FC Barcelona planifikon të garojë në eSports të League of Legends
Klubi i famshëm spanjoll i futbollit, FC Barcelona bën përpjeke të qarta për t’u futur në një nga kompeticionet më të forta të League of Legends në Kinë, LPL, duke sponsorizuar një nga ekipet e saj. Gjigandët spanjollë të futbollit FC Barcelona,…
Before Your Eyes është një lojë që do ta kontrolloni me sytë tuaj
Së pari, kini parasysh se do t'ju duhet një webcam që ta luani këtë lojë. Zhvilluesi i pavarur i lojërave GoodbyeWorld Games, së bashku me Skybound Games njoftuan daljen e Before Your Eyes, një lojë aventurë-narrative e lidhur drejtpërdrejtë me…
PUBG Mobile fiton 1,1 miliard dollarë të ardhura
Sensor Tower vlerëson se PUBG Mobile ka gjeneruar më shumë se 1.1 miliard dollarë të ardhura që nga tetori 2020. Për sa i përket të ardhurave bruto (1.1 miliard dollarë që në Tetor), spin-off i suksesshëm i Battle Royale-it popullor…
Aktori i Call of Duty shprehet përse Dr Disrespect u bë ban nga Twitch
Me fansat që ende duan të dinë pse Dr Disrespect u ndalua nga Twitch, një teori nga aktori i Call of Duty: Ghost po qarkullon shumë shpejtë. Ndalimi i Dr Disrespect në Twitch ndodhi në qershor të vitit të kaluar…
SHAMAN KING vjen në Netflix me një trailer të ri
Shaman King është konfirmuar si anime më e re në Netflix me trailerin e fundit. Reboot-i do të bazohet në mangën klasike të Hiroyuki Takei dhe do t’i japë një risi të paparë që nga debutimi i animes origjinale 20…
Jeta e mbretit të futbollit, Pelé, tashmë një dokumentar në Netflix
Një dokumentar i Netflix që shpalos jetën e ikonës së futbollit, afro-braziliani, "Edson Arantes do Nascimento" – i njohur ndryshe si Pelé. Pelé mund të jetë lojtari më i mirë ndonjëherë, por trashëgimia e tij jashtë fushe do të vihet…
s1mple shpërthen duke kryer 69 vrasje në FPL ku u ndoq nga 100,000 shikues
Ndeshja në FACEIT Pro League tërhoqi mbi 100,000 shikues në Twitch, duke çuar në stratosferë Oleksandr “s1mple” Kostyliev, duke përfunduar një ndeshje sfilitëse me plot 69 vrasje në emrin e tij. Zakonisht, lojërat e eventit FPL janë një mënyrë të…
Mizkif thotë se Pokimane dhe Alinity kanë marrë “qindra kërcënime me vdekje”
Mizkif foli për vështirësitë që kalojnë femrat që bëjnë stream, duke përfshirë ngacmimet nga fansat tepër të fiksuar dhe pretendoi se Pokimane dhe Alinity kanë marrë "qindra kërcënime me vdekje". Të qenit një streamer i famshëm, ka problemet e veta…
Britaniku i arratisur kapet nga policia pasi shkoi për të blerë Call of Duty
Britaniku i kërkuar Clint Butler, kreu një gafë të tmerrshme me pasojë rikthimin e tij në burgun e Birmingham-it pasi ngriti dyshime në publik duke marrë përsipër një aventurë qesharake, thjesht për të blerë Call of Duty: Black Ops Cold…