Gaming ishte një faktor kyç në suksesin e Manchester United
Ish-kapiteni Rio Ferdinand flet për rolin e gaming në ekipin e tij Manchester United ishte një prej ekipeve më të mira në Europë dhe fitoi çdo titull gjatë kohës kur Rio Ferdinand ishte një lojtar. Mbrojtësi flet për këto në…
Trajneri i Manchester United mësoi të trajnojë nga Football Manager
Ndër vitet 1990 dhe 2000, Manchester United ishte në një formë fantastike për Premier League, madje të pakta ishin skuadrat që mund të mateshin me të. Fatkeqësisht për fansat e skuadrës, humbja e trajnerit legjendar Sir Alex Ferguson në 2013n…