Tag: mac

iOS 16 do të sjellë përmirësime të rëndësishme në iPhone
Lançimi tjetër i madh i sistemit operativ iOS të Apple mund të përfshijë "përmirësime të rëndësishme", sipas Mark Gurman. Në njoftimin e tij të fundit të Power On, Gurman thotë se ai parashikon që iOS 16 të përfshijë një përditësim…
Apple njofton Mac të rinj këtë muaj si dhe në Maj-Qershor
Apple pritet të mbajë një event më 8 mars për të shpallur iPhone SE 3 dhe iPad Air 5 të shumëpritur. Për më tepër, kompania pritet të prezantojë edhe Mac të rinj. Kompania do të shpallë të paktën një Mac…
Flames of Ambition Dungeon DLC dhe Update 29 tashmë live për ‘Elder Scrolls Online’
Linja historike Gates of Oblivion ka filluar tashmë në Elder Scrolls Online me lëshimin e burgut Flames of Ambition DLC dhe Update 29. Të gjitha mund t'i shihni në lojë tani në PC, Mac dhe Stadia. Si gjithmonë, ky version…
I themi lamtumirë Zoom, tashmë Whatsapp desktop ofron audio dhe video call
Aplikacioni desktop i WhatsApp për Mac dhe PC pranon thirrje zanore dhe me video duke filluar që sot, njoftoi kompania, duke ofruar thirrje të enkriptuara end-to-end për përdoruesit në desktop si dhe mobile. Kjo do të thotë se WhatsApp dhe…
30k përdorues të Apple janë infektuar nga virusi Silver Sparrow dhe askush nuk e di pse
Viruset janë shumë të rralla në Mac, por ai që u zbulua së fundmi nga kërkuesit është edhe më i rrallë. Red Canary, një kërkues i sigurisë së Apple, vuri në dukje informacione për infektimin e 29,139 Macs në mbi…
Javën e ardhshme Fortnite: Save the World nuk do të jetë më e disponueshme për Mac
Nëse e bletë lojën gjatë vitit të shkuar, do të rimbursoheni. Kemi lajme të këqia për ju nëse jeni në pakicën e lojtarëve që luajnë Save the World mode të Fortnite në Mac. Duke filluar nga java e ardhshme ju…
Apple mund të heqë plotësisht Unreal Engine në Mac dhe iOS
PUBG Mobile mund të bjerë viktimë e luftës midis Apple dhe Epic Games Pas heqjes së Fortnite nga App Store, duket se Apple do të marrë një tjetër masë ndaj Epic, duke i hequr atyre aksesin ndaj platformave të zhvilluesëve…
Apple do të përdorë procesorët e tyre për Mac
Mac-u i parë me procesor Apple do të vijë këtë vit Apple do të përdorë zyrtarisht procesorët e tyre për disa prej Mac. CEO i Apple Tim Cook zbuloi planet për përdorimin e chip-eve ARM të Apple në Mac duke…
Bug-u i Safari lejon hackers të përdorin kamerën e iPhone dhe Mac
Ata mund të marrin akses vetëm nëpërmjet një link-u Nëse po punoni me një Mac në shtëpi ose përdorni vazhdimisht një iPhone, sigurohuni që të shkarkoni update-t e fundit të sigurisë. Kërkuesi Ryan Pickren ka zbuluar detaje mbi disa probleme…
Zoom ka probleme të mëdha sigurie në Windows dhe OSX
Sa vijnë dhe ekspozohen më shumë probleme me Zoom Rritja e shpejtë e Zoom si një aplikacion për videokonferenca online ndërkohë që shumë janë duke punuar nga shtëpia vuri në dukje disa prej pikave të dobëta të programit, si në…