Tag: game of the year

Returnal u zgjodh loja më e mirë në BAFTA Awards 2022
Në vitin 2020 Hades mori nominimet dhe çmimet e lojës së vitit nga ceremonitë e çmimeve të profilit të lartë të lojërave. Në vitin 2021, shfaqjet e festimeve të lojërave të tilla si "The Game Awards" kishin rivalë si "Returnal"…
Brothers: A Tale of Two Sons, së shpejti do të jetë falas
Një lojë fantastike aventureske e shkruar dhe e drejtuar nga themeluesi i studios së It Takes Two, Hazelight, do të jetë në dispozicion për t'u shkarkuar falas javën e ardhshme. Brothers: A Tale of Two Sons ka të bëjë, për…
Cilat ishin nominimet për Game of the year 2021
Game Awards 2021 ka zbuluar nominimet për këtë vit, duke përfshirë titullin më prestigjioz të të gjithëve "Loja e Vitit". I përshkruar shpesh si Oscar i videolojërave, The Game Awards është një nga eventet më prestigjioze në industrinë e lojrave.…
The Last Of Us Part 2 ka arritur një rekord që asnjë lojë tjetër ka arritur
Nuk është e nevojshme të thuhet se The Last Of Us Part II është një divisive game. Vazhdimi i shumëpritur i Naughty Dog nuk ishte ai që pritej prej nesh kur doli në treg qershorin e kaluar dhe ky ishte…
Hades, Ghost of Tsushima dhe The Last of Us Part 2 kryesojnë të nominuarit për GDC Award
Game Developers Choice Awards kanë shpallur kandidatët për 21 vjetorin e çmimeve, me fituesit që do të shpallen të mërkurën, më 21 Korrik. Si zakonisht, çmimet do të jepen si pjesë e Game Developers Conference, e cila këtë vit do…
Legends of Runeterra shpallet ‘iPad Game of the Year’ nga Apple
Legends of Runeterra dominon në iPad Games Apple ka nderuar Legends of Runeterra me çmimin iPad Game of the Year. Fituesit e App Store më të mirë të vitit 2020 u shpallën sot, duke njohur 15 aplikacione dhe lojëra për…
Sekiro fiton Game of the Year në Game Awards
Game Awards 2019 u zhvillua mbrëmë në Los Angeles, duke festuar lojërat më të mëdha dhe më të mira të vitit. Zhvilluesi Bloodborne nga From Software mori në shtëpi çmimin e Game of the Year për lojën Sekiro: Shadows Die…