Ja se cili ishte ekipi më i ndjekur i esports në 2019
Team Liquid kryesonte renditjen si ekipi më i ndjekur Disa ekipe të esports janë bërë aq emra të njohur për gamers sa janë bërë Real Madrid dhe Barcelona për tifozët e futbollit. Megjithatë, për sa i përket shikueshmërisë, duket se…
Mousesports mposhtin G2 dhe triumfojnë në cs_summit 5
Ky është trofeu i tretë rradhazi për Mousesports Mousesports nuk mund ta mbyllte sezonin e tyre në CS:GO në mënyrë më të mirë. Ata vendosin të shtonin një tjetër trofe në raftin e tyre, duke arritur të mposhtnin G2 Esports…
Ocelote thotë se G2 Esports do të fitojë Worlds në të ardhmen
G2 nuk duket aspak i demoralizuar Pas një humbjeje të thellë në finalen e League of Legends Worlds 2019, themeluesi i G2 Esports, Ocelote, tha se organizata duhet të vazhdojë të jetë pozitive dhe të hedhi sytë drejt së ardhmes.…
Ekipi i G2 Esports në LoL do të sponsorizohet nga Mastercard
Kjo ka ardhur fiks përpara finales së Worlds 2019 në League of Legends këtë fundjavë Organizata G2 Esports zbuloi ditën e djeshme se ekipi i League of Legends i G2 Esports do të bashkëpunojë me Mastercard për të sjellë eksperienca…