Tag: football manager

Football Manager 2022 është tashmë në Early Access
Football Manager 2022 është një ndër lojërat më të shumëpritura kur bëhet fjalë për lojërat sport dhe më në fund do të keni mundësinë që ta luani ata para lançimit. Football Manager 2022 është planifikuar për t’u lançuar më 9…
The Witcher 3 largohet nga Xbox Game Pass por shumë të tjera vijnë
Mesa duket Xbox Game Pass për këtë muaj do të sjellë shumë lojëra të ndryshme ku shumica e tyre janë nga zhanri i sporteve. Në veçanti, Microsoft njoftoi valën e parë të lojrave për këtë muaj, e cila do t'u…
Diogo Jota i Liverpool shpjegon “pasionin” për FIFA 21 & esports
Ndërsa ai mund të ketë qenë një super-blerje për Liverpool FC, sulmuesi portugez, Diogo Jota ka folur për pasionin e tij tjetër të madh: esports dhe luajtjen e FIFA 21 Duke folur me The Athletic, Jota flet për karrierën e…
Football Manager sjell klubin e tij gjysmë-imagjinar të futbollit
Football Manager tashmë ka klubin e saj të futbollit. Football Manager Football Club ose për më kollaj FMFC, prakitkisht i lejon fansat e Football Manager të lidhin account-et e tyre të Steam ose account-e të tjera për të marrë update…
Gjithçka që duhet të dini rreth veçorive të reja të Football Manager 21
Me Football Manager 2021 të planifikuar për t'u lëshuar në 24 Nëntor, një trailer i fundit u ka premtuar fansave një mori karakteristikash dhe taktikash të reja Është një lëvizje e re nga zhvilluesi i lojës, Sports Interactive, të cilët…
Football Manager 2021 kthehet në Xbox – konfirmohet data
Ka kaluar shumë kohë, por Football Manager 2021 më në fund ka një datë të lançimit. Më shumë se kaq, në një kthesë që edhe unë nuk e prisja, Football Manager 2021 gjithashtu do të kthehet në Xbox për herë…
Football Manager 2021 vonohet për shkak të COVID-19
Do të duhet të prisni pak më gjatë për të marrë dozën tuaj vjetore të Football Manager 2021 "Ajo që mund të konfirmoj sot është se, përkundër të gjitha problemeve që ndodhin në botë, do të ketë lojëra të reja…
Ekipet e futbollit po përdorin FIFA për të luajtur ndeshjet e shtyra nga Coronavirus
Football Manager po ashtu Ndërsa kërcënimi i Coronavirus vazhdon të ndikojë në evente të mëdha në të gjithë globin, videolojërat mbeten po aq të sigurta dhe argëtuese si kurrë më parë, dhe ekipet e vërteta sportive po e përdorin këtë…
Si një portier përfundoi tek Liverpool me anë të Football Manager
Loja i ndryshoi përfundimisht karrierën portierit Kai McKenzie-Lyle është portier i ekipit të 23-vjeçarëve të Liverpool, i cili ka një histori të veçantë në lidhje me videolojërat. Specifikisht, dihet se Football Manager ka influencuar shpesh vetë sportin, duke parë se…
Trajneri i Manchester United mësoi të trajnojë nga Football Manager
Ndër vitet 1990 dhe 2000, Manchester United ishte në një formë fantastike për Premier League, madje të pakta ishin skuadrat që mund të mateshin me të. Fatkeqësisht për fansat e skuadrës, humbja e trajnerit legjendar Sir Alex Ferguson në 2013n…