Tag: crytek

Crysis Remastered Trilogy vjen në konsola dhe PC këtë vjeshtë
Bëhuni gati të vishni Nanosuit tuaj sepse Crysis po kthehet. Crytek ka njoftuar publikimin e Crysis Remastered Trilogy që vjen në PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch dhe PC këtë vjeshtë. Bundle, e optimizuar në partneritet me Saber Interactive, do…
Hidhen shenja drejt Crysis 2 Remastered
Duket se Crysis 2 po merr të njëjtin remaster. Zhvilluesi Crytek ka ngacmuar një njoftim në lidhje me lojën vijuese FPS në Twitter. Tweet-i i parë, dërguar më 20 maj, lexon "They used to call me Prophet", duke iu referuar…
Crysis Remastered zbulon gameplay në Nintendo Switch
Ka pasur reagime të përziera në lidhje me remaster-in e ardhshëm të Crysis, shooter-i i famshëm i Crytek. Fanst kishin shpresa të mëdha për një remaster të lojës që ishte i njohur për performancën e tij në PC, por reagimet…
Është bërë leak Crysis Remastered, e cila supozohet të vijë me ray-tracing
Ashtu siç po thonë spekulimet, Crysis origjinal me të vërtetë do të marrë një lançim të remaster-it të nga Crytek në të ardhmen e afërt. Ndërsa mbetet të bëhet një njoftim zyrtar, një faqe e re e internetit u zbulua…
Sipas Crytek, PlayStation 5 është më i mirë se Xbox Series X
Sipas inxhinierit të Crytek, kodimi në Xbox Series X është më i vështirë dhe do të jetë e vështirë të arrihet performanca maksimale Në një intervistë të re, inxhinieri i rendering për Crytek Ali Salehi flet për parametrat e PlayStation…
Pamjet e para të lojës Crytek’s Hunt: Showdown
Në E3 2017, Crytek shfaqi lojën e saj të ardhshme të mbijetesës, Hunt: Showdown. Në Hunt: Showdown, pesë skuadra prej dy lojtarësh ndjekin dhe vrasin demonë në një hartë gjigande. Loja është e fuqizuar nga CRYENGINE dhe synon të jetë…