Blizzard konfirmon BlizzCon 2021, nuk konfirmon Diablo 4 ose Overwatch 2
BlizzCon 2020 është anulluar, por siç njoftoi Blizzardedhe më parë, eventi do të mbahet në formën online në fillim të vitit të ardhshëm. BlizzCon Online ose Blizz Conline, është konfirmuar për 19 dhe 20 shkurt 2021. "Sado që rrethanat po…
Blizzard konfirmon se një BlizzCon dixhital do të ndodhë në fillim të vitit të ardhshëm
Në maj, Blizzard u detyrua të tërhiqet nga BlizzCon 2020 për shkak të pandemisë COVID-19. Por, si shumë kompani të tjera që ishin të detyruara të hiqnin dorë nga eventi i tyre i madh, ajo thoshte se shpresonte të vinte…
BlizzCon 2020 është anulluar, eventi online pritet në fillim të 2021
Siç me shumë mundësi edhe pritej, BlizzCon 2020 është anulluar. Blizzard e bëri zyrtar lajmin së fundi, duke konfirmuar se mbledhja e përvitshme e fansave nuk do të vazhdojë për shkak të pandemisë së COVID-19. Kompania ka plan të vazhdojë…
Hearthstone Battlegrounds është live në early access
Hearthstone Battlegrounds, autobattler-i i njoftuar gjatë fundjavës në BlizzCon është live tani, të paktën për ata që ishin pjesëmarrës të BlizzCon dhe ata që kanë blerë paraprakisht Descent of Dragons card bundle. Fatmirësisht për pjesën tjetër, pritja nuk do të…
Sa lojtarë po luajnë Overwatch?
E ardhmja duket e ndritur për Overwatch Me një esports league shumë të ndjekur dhe Overwatch 2 që pritet të vijë, Overwatch mbetet ende një lojë popullore pas 3 vitesh. Overwatch League do të nisë vitin tjetër dhe fansat do…
Xiaomeng ‘VKLiooon’ Li është femra e parë që fiton Hearthstone Grandmasters Global Finals
"Harrojeni gjininë tuaj." Xiaomeng “VKLiooon” Li shkruajti histori të shtunën në mbrëmje, kur u bë femra e parë që fitoi turnamentin e esports Hearthstone Grandmasters Global Finals dhe një turnament të BlizzCon. Një moment realisht i paharrueshëm në historinë e…
Blizzard poston një trailer për expansion-in e ri të Hearthstone
Më shumë do të zbulohet në BlizzCon Siç mund ta dini tashmë, BlizzCon do të fillojë javën e ardhshme dhe fansat e lojërave të Blizzard janë duke vrarë mendjen se çfarë të rejash do të sjellë zhvilluesi. Ndër njoftimet më…
Overwatch 2 do të ketë PvE dhe do të luhet në BlizzCon
Blizzard do të zbulojë Overwatch 2 në BlizzCon Overwatch 2 do të zbulohet në BlizzCon gjatë fundjavës së ardhshme sipas një raporti. Loja do të ketë mode të reja, harta si dhe elemente PvE. Lojtarët do të kenë mundësi ta…
Diablo 4 na njofton se u tërhoq nga BlizzCon në minutën e fundit
Diablo 4 nuk u prezantua në BlizzCon. Ju tashmë e dini - Keynote Blizzard përfundoi cuditshëm vetëm me Diablo Immortal-verioni për celular, dhe mungesa e vazhdimësisë, e bazuar në PC ka mbushur me zemërim jo pak lojtarë në internet. Prapambetja…
Rumble i Hearthstone Rastakhan u njoftua në BlizzCon 2018
Loja me karta dixhitale "Hearthstone" merr një zgjerim të ri në Rumble të Rastakhan. Shpallur në BlizzCon 2018, e dërgon lojën në  "Gurubashi Arena" dhe është e mbushur me lor në lidhje me trolls, loa e tyre (shpirtrat e lashtë…