Tag: BlizzCon 2019

Videoja e re e gameplay-it të Diablo IV tregon combat-in e Ashava World Boss dhe Co-Op Play
Një video e re e gameplay-it të Diablo IV është zbuluar. Ajo paraqet betejën combat të World Boss që Blizzard tregoi në Blizzcon 2019. Ashava world boss ishte i përfshirë në gameplay-in që Blizzard paraqiti në eventin e Blizzcon. Krahas…
Çdo gjë që dimë për Push, mode-in e ri multiplayer të Overwatch
Blizzard Entertainment zbuloi kapitullin e ardhshëm në historinë e Overwatch në BlizzCon 2019. Vazhdimi përkëtë first-person shooter është tashmë në fazat e para të zhvillimit dhe më në fund do të prezantojë një kontnent të lidhur me historinë e lojës.…
Blizzard kërkon ndjesë, por nuk e tërheq ban-in ndaj Blitzchung
Kur Blizzcon 2019 filloi këtë fundjavë, gjërat nisën me tonalitet të zymtë. CEO i kompanisë, J.Allen Brack u ngjit në skenë për të folur me publikun dhe me të gjithë botën, duke kërkuar ndjesë për ban-in e bërë kundrejt Blitzchung.…
Overwatch 2 zbulohet zyrtarisht në BlizzCon 2019
Kapitulli i ardhshëm i Overwatch do të fillojë vitin e ardhshëm. Pesë vite pasi Overwatch u njoftua në BlizzCon 2014, Blizzard Entertainment ka prezantuar tashmë vazhdimin e saj: Overwatch 2. Overwatch u lançua për PS4, Windows PC dhe Xbox One…
Blizzard zbulon zyrtarisht Diablo 4 në BlizzCon
Pritjes i ka ardhur fundi Blizzard Entertainment zbulo lojën e ardhshme të serisë Diablo, Diablo 4 në 1 nëntor, gjatë BlizzCon 2019. Ekzistenca e një loje të re Diablo nuk është aspak surprizë, duke parë se ajo është bërë leak…
Blizzard mund të zbulojë Hearthstone Auto Chess në BlizzCon 2019
Edhe Blizzard duket se do të lançojë në autobattler Autobattlers kanë qënë një prej zhanreve më popullore të këtij viti, duke filluar me Dota Auto Chess e më pas duke kaluar tek Teamfight Tactics në League of Legends, të cilat…
Ky imazh i Overwatch 2 sugjeron ardhjen e një heroi të ri
Një segment i vogël artistik i Overwatch 2 u shfaq për një periudhë të shkurtër në Blizzard Gear Shop ditën e hënë, duke u spikatur menjëherë nga fansat syshqiponjë, përpara se të zhdukej nga dyqani. Imazhi i bërë leak, që…
Këto janë eventet dhe update-et e ardhshme të Overwatch
Ja çfarë rezervon e ardhmja për Overwatch. Kur vjen puna te Overwatch, Blizzard ka një zakon që ti ri-lançojë eventet sezonale të tij, si puna e Halloween Terror, Summer Games dhe Lunar New Year përshembull. Ardhja e këtyre eventeve gjithmonë…
Blizzard zbulon oraret dhe aplikacionin falas të BlizzCon 2019
Zbulohen harta, oraret dhe aplikacioni falas Blizzard ka postuar preview-n e BlizzCon 2019 dhe këtu përfshihen dhe oraret, harta si dhe aplikacioni për mobile i eventit. Duke filluar nga java tjetër, fansat do të kenë mundësi të shohin se çfarë…
Fansat do të ngrihen në protestë gjatë BlizzCon 2019
Aktivistët dhe gamer-at do të mblidhen në protestë kundër sjellieve censuruese të Blizzard gjatë BlizzCon 2019 BlizzCon 2019 është bërë pikë interesi për të mbajtur një protestë masivve kundër Blizzard, pasi shkeli lirinë e fjalës në situatën me Blitzchung. Kjo…