Tag: battlefield 5

Këto do të jenë lojërat falas të PlayStation Plus për Maj 2021
Abonentët e PS Plus marrin 3 lojëra në të gjithë PS4, PS5 muajin e ardhshëm. Abonentët e PlayStation Plus do të kenë akses në tre lojëra në maj: Electronic Arts 'Battlefield 5, Bugbear Entertainment's Wreckfest dhe Beam Team Games' Stranded…
Ja çfarë solli update-ti i fundit i Battlefield V
Në krye të listës së shtesave të reja janë dy hartat e reja, Al Marj Encampment dhe Provence. Al Marj ndodhet në Siri, dhe është një hartë vetëm e këmbësorisë e përqendruar në luftimet në rreze të shkurtër që mbështet…
Update-i i fundit i Battlefield V do të vijë këtë verë
Siç Dice la të kuptohet për një fans në Twitter, update-i i ardhshëm i Battlefield V verën e ardhshme do të jetë i fundit, pasi studiot po përgatiten për hapin e tij të ardhshëm për tu përqëndruar në diçka të…
Update-i “Into the Jungle” i Battlefield V zbulohet në trailerin e ri
Dhe do të sjellë armë të reja dhe luftëtarë elitë po ashtu Battlefield V merr një hartë të re, e cila hedh lojtarët në një betejë në mes të xhunglës në Solomon Island. Harta do të jetë në dispozicion falas…
Kjo është harta e re e Battlefield, Marita, e vendosur në Greqi
Beteja e Greqisë do vijë te të gjithë lojtarët në korrik. Kapitulli i katërt i Battlefield 5 do të vijë në 27 qershor, por jo të gjitha gjërat do të vijnë me një ditë. Harta Marita do të lançohet për…
Harta e re e Battlefield 5 është një ishull i mrekullueshëm i Mesdheut
Batica po na çon në Kretë. Një hartë e re e quajtur Mercury do të vijë në Battlefield 5. Ajo do të bazohet në ngjarjet e Betejës së Kretës, ku pushtuesit gjermanë sulmuan Anglezët, Grekët dhe ANZAC(Trupat e Australisë dhe…
Detajet më të fundit mbi të ardhmen e Battlefield 5 gjatë 2019
DICE jep më shumë detaje mbi çka pritet të ndodhë në Battlefield 5 Dje, DICE shpërndau planin e plotë për Battlefield 5 për pjesën e mbetur të muajit. Sa për t'ju kujtuar, do të ketë përmbajtje falas që do t'i…
Battlefield 5 battle royale mund të vijë së shpejti
Një prej Daily Order-ave të rinj kërkon pjesëmarrje në Firestorm që nuk është lançuar akoma Battle royale e Battlefield 5 pritet të lançohet në pranverë, çka domethënë se mund të vijë në një moment të çfarëdoshëm nga tani deri në…
‘Patch Notes’ e Battlefield 5 grubullojnë mbi 22 mijë fjalë
Battlefield 5 ka patur një varietet të gjerë betash gjatë muajve të fundit dhe DICE shprehet se në lançimin final të lojës do mund të shohim mjaft ndryshime të bazuara në këshillimet e lojëtarëve. E thënë ndryshe aq ndryshime sa…
Henry Cavill në The Witcher të Netflix – GameON Weekly
GameON Weekly është një emision nga GameON Albania ku ju sjellim një përmbledhje të lajmeve më të rëndësishmesh të javës. Në edicionin e tretë të GameON Weekly flasim për: 5. Smash Bros. Ultimate zbulon World of Light 4. Battlefield 5…