Zbulohet titulli përfundimtar i Spider-Man 3
Treshja fantastike e Spider-Man 3 bënë një rreng me të gjithë internetin dhe fansat e Marel, duke u shtirur sikur zbuluan titullin e filmit. Gjithsesi, pasi na e morën vëmendjen të gjithëve, përmes instagramit të Tom Holland mësuam titullin zyrtar…
30k përdorues të Apple janë infektuar nga virusi Silver Sparrow dhe askush nuk e di pse
Viruset janë shumë të rralla në Mac, por ai që u zbulua së fundmi nga kërkuesit është edhe më i rrallë. Red Canary, një kërkues i sigurisë së Apple, vuri në dukje informacione për infektimin e 29,139 Macs në mbi…
Një ish lojtar pro i CS:GO në Filipine akuzohet për mashtrime përmes videolojërave
Ish pro i CS:GO në Filipine, John Paulo Bacani, është akuzuar nga Molly Octaviano, se e ka mashtruar për 2,178 PHP, që i bie diku te $45. Në një ankesë të plotësuar prej saj te ‘National Bureau of Investigation (NBI)…
Projekti i reverse-engineering për GTA 3 dhe Vice City hidhet poshtë
Një projekt për të bërë reverse-engineer Grand Theft Auto 3 dhe Vice City është hedhur poshtë. Fansat pas kësaj inciative u goditën me DMCA nga kompania mëmë e Rockstar: Take Two. Siç është raportuar nga Eurogamer, ekipi që e rindërtoi…
Rainbow Six Siege do të marrë cosmetics të Rick and Morty dhe Resident Evil
Kombinim i çuditshëm. Rainbow Six Siege do të sjellë një bashkëpunim zyrtar me Rick and Morty dhe Resident Evil gjatë këtij viti. Pas këtij lajmi asgjë nuk po na bën më sens. Ubisoft sugjeroi bashkëpunime të ardhshme në një event…
Drejtori artistik i God of War tregon versionin e tij të Joker
Në botën e comic books, artistët i riinterpretojnë personazhet gjithmonë. Nga të gjithë personazhet e DC ka me mijëra variacone të Batman, Catwoman, Riddler dhe sigurisht të Joker. Simboli dhe prezenca kulturore e figurës së Joker gjithmonë shoqërohet me një…
Çfarë ndodhi gjatë javës së 14-të të Gjirafa50 Masters League?
Jemi vetëm një javë larg nga fundi I Gjirafa50 Masters League dhe mesa duket përballjet e kësaj jave kanë bërë që rezultati përfundimtar i këtij tournament të bëhet i ditur. Një ndër ndeshjet kryesore të kësaj jave ishte ajo midis…
Anno 1800 sjell DLC-në e parë të Season 3, Docklands
Duke filluar nga sot, lojtarët e Anno 1800 mund të ndërtojnë në Docklands, DLC-ja e parë e sezonit të tretë të Anno 1800. Lojtarët do të jenë në gjendje të ndërtojnë një lagje depo modulare duke filluar me ndërtesën kryesore…
Watch Dogs Legion: Online do të lançohet në 9 Mars
Duke bërë njoftimin, Ubisoft zbuloi se “Watch Dogs: Legion fillon mode-in e tij falas online në 9 mars, duke u dhënë lojtarëve mundësinë për të garuar me miqtë e tyre nëpër rrugët e Londrës, për të marrë një shumëllojshmëri të…
Activision konfirmon një hartë të re për CoD: Mobile Season 2
Shoot house do të vijë në mobile Activision ka hedhur shenjë drejt ardhjes së një harte të re në Call of Duty: Mobile. Sipas teaser-it, Shoot House map e Modern Warfare do të vijë në versionin mobile të lojës së…