Call of Duty: Mobile do të marrë një assault rifle të re në Season 2
Me Season 2 të Call of Duty: Mobile që është shumë praë, Activision ka filluar të sjellë teasers për gjërat që lojtarët mund të presin së shpejti. Adresa zyrtare e Twitter-it të CoD: Mobile postoi një teaser sot për një…
A do të shkatërrohet Verdansk në Warzone? Një event i madh po vjen
Shumë leaks nga Call of Duty: Warzone kanë sugjeruar se një event i madh do të vijë në datë 11 mars, që mendohet të shkatërrojë Verdansk. Ja çfarë dimë deri më tani për të: Të dy WarzoneNewz dhe ModernWarzone, që…
Addison Rae thotë se nuk do të largohet nga TikTok
Addison Rae është drejtuar në Twitter për të risiguruar fansat, që pavarësisht heshtjes së saj në TikTok, ajo nuk ka hequr dorë nga platforma e medias sociale. Kur merr parasysh katapultimin e famës që ajo mori përgjatë 18 muajve të…
Zhvilluesit e CoD: mobile po kërkojnë mënyra për të reduktuar masën e lojës
Që pas lançimit të Call of Duty: Mobile në tetor të 2019s, Activision ka shtuar një sërë veçorish të reja në lojë. Kjo përfshin harta të reja, modes, armë, ushtarë, skins etj. Teksa ky shtim contenti i mban lojtarët e…
Street Fighter V bën 5 vjet dhe sjell një karakter të ri
Pak më shumë se pesë vjet më parë, Street Fighter V u lëshua për fansat e lojërave fighting në të gjithë botën. Që nga ajo kohë, loja ka vazhduar të rritet dhe të evoluojë në atë që është tani. Duke…
NBA 2K21 njofton sezonin e pestë të MyTeam
Sot, 2K ka shpallur sezonin e saj të fundit të MyTEAM për NBA 2K21 me temën e epokës moderne kundrejt epokës së artë. Nga Zion Williamson te Michael Jordan, lojtarët do të jenë në gjendje të garojnë në ndeshjet legjendare…
Gjithë bota vihet kundër Facebook pasi ai bllokon Australine nga platforma e tij
Australianët u zgjuan me një feed bosh në faqen e tyre të Facebook, pasi gjigandi i medias sociale kishte bllokuar të gjithë content-in e medias, pas agravimit të situatës me qeverinë, mbi një ligj të caktuar. Ligji i ri kërkonte…
Këto janë ndryshimet që do të vijnë në R6S gjatë Year 6
Shumë ndryshime janë planifikuar për Year 6 të cilat do të vijnë në pjesë të ndryshme gjatë këtij viti. Prandaj ne kemi sjellë një përmbledhje rreth të gjitha gjërave që Year 6 do të sjellë. Year 6 do të sjellë…
Ky lojtar 5-vjeçar ka fituar një situatë 1v4 në Valorant
Klipi i një 5-vjeçari në Valorant ka pushtuar të gjithë internetin. Në të ai është duke përballuar një situatë 1v4 për të gjithë ekipin e tij. Pavarësisht se sa eksperiencë mund të kemi, fitorja e një situate të tillë është…
Fillojnë spekulimet për një crossover të Family Guy me Fortnite
Dataminer-i i Fortnite GMatrixGames ka zbuluar një teksturë të çuditshme të fshehur në filet e lojës, që ka nisur spekulimet për një crossover të mundshëm me Family Guy dhe Fortnite. Tekstura në fjalë duket të jetë një teksturë për back…