Tag: xcom

Marvel’s Midnight Suns Review
Për një lojë me disa nga personazhet më të famshëm në kulturën pop, Marvel's Midnight Suns sjellë përsëri në skenë disa prej personazheve më të Marvel. Historia e Midnight Suns kësaj here bazohet në një ngjarje komike të viteve '90…
Nxitoni të merrni lojërat falas në Epic Games
Një nga lojërat falas të kësaj jave në Epic Games Store është XCOM 2. Keni një javë kohë për të marrë vazhdimin e Firaxis të lojës së tyre turn-based tactics, reboot-in e thjeshtë të lojërave të vjetra X-COM. XCOM 2…
Nxitoni të merrni këto dy lojëra falas në Epic Games
Çdo të enjte Epic Games Store jep falas lojëra të ndryshme në platformën e saj dhe këtë të enjte Epic Games sjell 2 lojëra të cilat nuk duhet t’i humbisni. Lojërat falas për këtë javë janë Insurmountable dhe XCOM 2.…
Këtë javë një lojë speciale vjen falas në Epic Games
XCOM 2 i shkëlqyer është plotësisht falas për t'u shkarkuar dhe mbajtur këtë javë. Loja e jashtëzakonshme strategjike fantastiko-shkencore do të jetë e disponueshme për të gjithë përdoruesit e PC-ve brenda pak ditësh për çmimin prej zero lek. Nga 14…
Midnight Suns u përgjigjet ankesave në lidhje me kartat
Përpara se Firaxis të zbulonte Midnight Suns të Marvel, drejtori krijues Jake Solomon tha se kundërshtimi i tij do të ishte "krejtësisht i ndryshëm" nga ai i XCOM, dhe trailer-at e parë të lojës zbuluan atë që ai donte të…
Nxitoni të merrni XCOM Ultimate Collection për një super çmim në Steam
Nuk ka dyshime që Firaxis ka bërë një punë të mirë me rimodelimin e saj modern për legjendën ikonike të strategjisë XCOM. XCOM: Enemy Unknown i 2012 vendosi një standard të artë për lojtarët taktikë në lojrat strategjike dhe vetëm…
Saga e XCOM 2 tani është në dispozicion në iPhone ose iPad
Ju nuk keni pse të ndizni një konsol ose PC nëse dëshironi të ri-përjetoni luftën e XCOM 2 kundër pushtimit të jashtëtokësorëve. Feral Interactive ka lëshuar XCOM 2 Collection për $25 në iOS që përfshin të gjithë XCOM 2: War…
Fort Triumph Review – Një turn-based RPG argëtues
Pas dy vitesh në Early Access, në Steam më në fund është lançuar Fort Triumph, një hibrid strategji-RPG mjaft tërheqës. Loja ambicioze është zhvilluar nga CookieByte Entertainment, një studio izraelite e cila e zbuloi fillimisht lojën në Kickstarter. Loja është…