Tag: xbox one x

CD Projekt tregon pamjet e para të Cyberpunk 2077 në Xbox
Pavarësisht se jemi pak më pak se një muaj nga lëshimi, ne ende nuk e kemi parë Cyberpunk 2077 në ndonjë platformë tjetër përveçse në PC, por kjo më në fund tani ka ndryshuar, pasi loja e re tashmë mund…
Shitjet e Xbox One X rriten mbi 400% pasi është ngatërruar me Series X
Pasi pre-orders për Xbox Series X janë live në 22 Shtator, Amazon raportoi se shitjet për Xbox One X, u rritën me 400%, ndoshta për shkak të faktit se konsumatorët po ngatërrojnë emrat Më parë sot u raportua se shitjet…
Lojërat më të mira Xbox One
Të 'update'-tuara për fundin e vitit 2019. Një seri gabimesh e vendosën Microsoft-in në vendin e dytë para se të dilte Xbox One. Ndërsa ka të ngjarë të qëndrojë aty derisa në lançimin e gjeneratës së ardhshme në fundin e…
Gjithçka që duhet të dini për Xbox Series X
Dizajni, parametrat, lojërat, data e lançimit, çmimi dhe më shumë Xbox Series X, i njohur më herët si Project Scarlett, është zbuluar zyrtarisht nga Microsoft si konsola e tyre next-gen. Përveç emrit të çuditshëm me të cilin do të na…
Xbox Project Scarlett do të ketë dyfishin e parametrave të Xbox One X
Scarlett do të jetë shumë më i fortë në çdo aspekt Sipas një raporti të ri, konsola e gjeneratës së ardhshme të Microsoft, e quajtur Xbox Scarlett Anaconda, do të ketë parametra që janë nga 50% deri në 200% më…
Fallout 76 në Xbox One X me grafikë më të ulët se Fallout 4 ?!
Me një muaj larg launçimit të Fallout 76, shumë prej fansave të serive të lojës janë tepër të emocionuar për këtë fakt. Pas testimit të organizuar për lojëtarët e Xbox One, shtohet padurimi i njerëzve, por duket se Bethesda ende…
Amazon përfshin një ‘Echo Dot’ falas me konsolët Xbox One.
Për të lançuar aspektet e reja të Alexa, për Xbox One, do të ketë një pako ekskluzive të konsol që përmban një ‘Echo Dot’ falas nga Amazon. Deri më tani,  paketa është në dispozicion vetëm për tregun amerikan.  Përveç konsolës…
15 minuta gameplay të Devil May Cry 5 në Xbox ONE X gjatë Gamescom
Gameplay i Devil May Cry 5 direkte nga Gamescom 2018 së bashku me një datë lëshimi. Capcom njoftoi në E3 2018 që do të tregonte më shumë rreth Devil May Cry 5 në Gamescom 2018 ketë gusht. E pra, është gusht, dhe Gamescom 2018 ka filluar…
Shadow of War do të jetë në 4K në Xbox One X
Drejtori i dizajnit i Monolith, Bob Roberts tha ë E3 2017 që Middle Earth: Shadow of War do të ketë rezolucion 4K në konsolën e Microsoft Xbox One X. Po për Playstation 4 Pro? Roberts tha që skuadra po merret…
Masa e shkarkimit të Forza Motorsport 7 do t’iu bëjë të pendoheni mbi lojën 4K
Forza Motorsport 7 është loja e pare e serive që është ndërtuar nga fillimi për një rezolucion 4K dhe me tekstura 4K. Loja vazhdon me 4K dhe në Xbox One X me 60 fps që e bëri lojën më ambicioze…