Stormzy ka misionin e tij në Watch Dogs Legion
Artisti britanik Stormzy u shfaq gjatë stream-it të drejtpërdrejtë të Ubisoft Forward dje për të njoftuar se ai do të shfaqet në Watch Dogs Legion. "Jam i nderuar të jem pjesë e tij", tha rreperi, duke vendosur një video muzikore…
Ja çfarë solli eventi i Ubisoft Forward
Ubisoft Forward sjell sporte ekstreme, zotat grek dhe më shumë Mbrëmjën e djeshme Ubisoft prezantoi një tjetër prej eventeve të tij Forward ku kompania prezantoi disa nga lojërat e saj dhe dha akoma më shumë detaje mbi lojërat të cilat…
Watch Dogs: Legion do të rikthejë protagonistin e serive të Watch Dogs
Aiden Pearce, nga loja origjinale e Watch Dogs do të shtohet në Legion pas lançimit. Videoja që tregoi Ubisfot Forward për Watch Dogs: Legion nuk na tregoi ndonjë gjë që nuk e kishim parë deri më tani më parë, por…
Gjithçka ndodhi ditën e djeshme në Ubisoft Forward
Pavarësisht vështirësive të ndryshme që Ubisoft ka hasur, përsëri kjo kompani na surprizon si çdo herë. Pavarësisht se COVID-19 ka shtyrë ose anulluar shumë evente të botës së gaming, Ubisoft nuk është ndikuar shumë nga kjo gjë. Mbrëmjen e djeshme…
BBC ka kryer një intervistë brenda botës së Watch Dogs: Legion
BBC ka dëerguar një gazetar në Kanada së fundmi për të mbajtur një intervistë në Piccadilly Circus. Gjithsesi, këtu nuk bëhej fjalë për Piccadilly Circus në jetën reale, pasi intervista u zhvillua në një koncept të vendndodhjes kur do të…
30 minuta gameplay të Watch Dogs Legion shfaq misionet & vendndodhjet
Watch Dogs Legion, prurja e tretë në serinë Watch Dogs të Ubisoft, do të dalë në Mars të këtij viti. Ne po ashtu kemi tani një gjysmë ore të plotë gameplay të Watch Dogs Legion që tregon jo vetëm lokacione…
Ubisoft zbulon lojërat e para që do të vijnë për konsolat next-gen
Lojërat do të përdorin në maksimum potencialin e next-gen Ubisoft ka zbuluar lojërat e tyre të para për Playstation 5 dhe Xbox Scarlett. Në një mbledhje financash këtë javë, CEO i Ubisoft Yves Guillemot konfirmoi se pesë lojëra që pritet…
Watch Dogs Legion është dizenjuar për tu riluajtur 20 herë
Kur Ubisoft zbuloi Watch Dogs në E3 për PS4, Xbox On dh PC, pjesa më e veçantë ishte që nuk kishte asnjë personazh kryesor dhe se çdo NPC në lojë mund të sillej si një rekrut i kauzës suaj. Ky…
Në Watch Dogs Legion mund të luani literalisht si kush të doni
Pamjet e gameplay-it të Watch Dogs: Legion u zbuluan në konferencën e Ubisoft në E3 dhe le të themi që nuk ishin aspak zhgënjyese. Ju mund të luani si një shumëllojshmëri karakteresh dhe një prej tyre është një zonjë plakë…
Ubisoft konfirmon se Watch Dogs Legion do të jetë në E3
"Zoti i ruajttë NPC-të" Ubisoft ka konfirmuar zërat e fundit mbi lojën e ardhshme të serisë së famshme mbi hacking, Watch Dogs. Ajo quhet Watch Dogs Legion, siç është konfirmuar dhe në Twitter nga zhvilluesi. Ubisoft gjithashtu ka konfirmuar dhe…