Tag: the witcher 3

Ky mod ju lejon të luani ‘The Witcher 3’ në first-person
The Witcher 3: Wild Hunt nuk ishte një lojë që supozohej të luhej ndonjëherë në first-person. Bota e madhe e fantazisë e CD Projekt RED ishte projektuar me përpikmëri për luftime të third-person, zgjidhjen e enigmave, eksplorimin dhe dallimet e…
Po bëhen spekulime për The Witcher 4 dhe Cyberpunk 2
Mendohet se CD Projekt Red synon të bëjë një vazhdim të lojërave të saj shumë të suksesshme RPG. Studioja planifikon të fillojë "zhvillimin paralel triple-A" në 2022, sipas një raporti të ri të strategjisë së biznesit dhe zhvilluesit po përqendrojnë…
Cyberpunk 2077 është loja më e suksesshme në Steam por me disa probleme
Loja më e fundit e CD Projekt Red, Cyberpunk 2077, po haset me të tjera probleme Cyberpunk 2077 ishte një lojërat më të shumëpritura e cila mblodhi shumë fansa dhe lançimi i saj ishte tepër i suksesshëm duke mbajtur vendin…
CD Projekt vlerëson performancën e The Witcher 3 në Switch
Pesë vjet nga lançimi fillestar i The Witcher 3: Wild Hunt dhe Geralt i Rivia është ende duke arritur të tërheqë shumë fansa të rinj. Vitin e kaluar, CD Projekt Red solli lojën në Nintendo Switch, duke hapur derën për…
CS:GO dhe The Witcher 3 takohen në këtë hartë të Kaer Morhen
Counter-Strike: Global Offensive dhe The Witcher 3 ndoshta nuk janë lojërat më tipike që mendon për të bashkuar me njëra-tjetrën, por duket se ka gjithmonë një herë të parë. Një modder i CS:GO e demonstroi këtë vetëm me një hartë…
Një burim i brendshëm ka konfirmuar The Witcher 3
hajt, hidhni monedhat. Një njoftim për sezonin e 3 të The Witcher ka konfirmuar të pashmangshmen: që Henry Cavill në rolin e Geralt dhe seriali fantazi i Netflix do të rikthehet për një tjetër raund aventurash pas The Witcher 2.…
Historia e Cyberpunk 2077 është më e shkurtër pasi shumë njerëz nuk e mbaruan The Witcher 3
Cyberpunk 2077 do të ketë një histori më të shkurtër se ajo e The Witcher 3, loja e fundit kjo e zhvilluesit CD Projekt Red. Një nga dizajnerat e Cyberpunk 2077 shpjegoi se zhvilluesi kishte marrë ankesa të shumta për…
Lojtarët e Cyberpunk 2077 mund të “presin më shumë” DLC sesa The Witcher 3
Gjatë një thirrje konference në gjysmën e parë të vitit 2020, një nga pyetjet kishte të bënte me suportin pas lojës për lojën RPG, dhe nëse do të ndiqte një trajektore të ngjashme me shumë aventura të Geralt. Përgjigja është…
The Witcher 3 po merr një version të përmirësuar next-gen falas
...por vetëm nëse e keni The Witcher 3 tani, mund ta merrni falas "The Witcher 3 do të vijë në gjeneratën tjetër!" njofton postimi i CDPR në Twitter. "Një version i përmirësuar vizualisht dhe teknikisht i lojës do të jetë…
Cyberpunk 2077 do të ketë DLC falas si The Witcher 3
Witcher 3 mori 16 DLC items falas Cyberpunk 2077 do të marrë disa DLC falas pas lançimit të lojës. Kur The Witcher 3: Wild Hunt u lançua, CD Projekt Red solli 16 DLC falas për lojën, përgjatë tre muajve pas…