Tag: summer game fest

Del traileri i lojës The Callisto Protocol dhe është tmerrues
Projekti Callisto duket super i frikshëm. Një trailer i ri i lojës i shfaqur në Summer Game Fest më ka frikësuar si budalla. Ekipi në Striking Distance kan mbajtur absolutisht premtimin e tyre për ta bërë The Callisto Protocol një…
Seriali i The Last Of Us publikon imazhet e parat
Gjatë Thursday Summer Game Fest, bashkë-krijuesi i serialit dhe producenti ekzekutiv Neil Druckmann ndau foton e parë nga shfaqja, ku shfaqeshin yjet Pedro Pascal dhe Bella Ramsey si personazhet kryesorë Joel dhe Ellie. Druckmann, i cili është gjithashtu shkrimtari dhe…
Zenless Zone Zero sjell një trailer të ri
Siç pritej gjatë Summer Game Fest 2022 një trailer i ri për lojën tjetër të Hoyoverse, Zenless Zone Zero, ka ardhur duke na treguar më shumë detaje rreth combat, karaktereve dhe kundërshtarëve që do të hasim. Zenless Zone Zero është…
Honkai Star Rail prezanton një trailer të ri
Honkai Star Rail është një prej lojërave më të reja që Hoyoverse ka planifikuar për të sjellë së shpejti dhe momentalisht loja është në beta testing. Dhe loja ka sjellë një trailer të ri ku na tregon më shumë rreth…
Aliens: Dark Descent zbulohet gjatë Summer Game Fest
Aliens: Dark Descent, një lojë e re në serinë ikonë horror sci-fi, është shpallur në Summer Game Fest. Seriali Alien ka një histori të gjatë në lojëra, të mira dhe të këqija. Disa nga shembujt më të dukshëm vijnë nga…
Loja horror e PUBG, The Callisto Protocol do të zbulohet javën tjetër
Loja e vendosur në universion e PUBG, The Callisto Protocol do të zbulojë detaje të reja rreth lojës e cila pritet të jetë e zhanrit horror aventurë dhe aksion. The Callisto Protocol do të vijë nga Striking Distance Studios e…
Among Us shfaq hartë të re, role, cosmetic, dhe më shumë
Shumë karakteristika të reja po vijnë në lojën gjithnjë e më popullore Among Us, duke përfshirë një modalitet Hide & Seek, role të reja dhe një hartë të re. Zhvilluesit e Among Us, InnerSloth zbuluan disa nga tiparet e ardhshme…
Loja e re e Batman mund të njoftohet më herët nga ç’pritej
Si një periudhë ku dinamikat e industrisë së gaming po ndryshojnë me ritme masive, lojërat do fillojnë të njoftohen njëra pas tjetrës në Gamescom gjatë muajit gusht. Në Xbox kishim hyrjen e parë të kësaj inciative të quajtur Summer Game…
Më shumë për Cyberpunk 2077 do të zbulohet në qershor
CD Projekt Red do të bëjë stream Night City Wire në 11 qershor Mesa duket do të zbulojmë shumë më shumë për Cyberpunk 2077 së shpejti. CD Projekt Red ka njoftuar Night City Wire për 11 qershor, i cili mesa…