Tag: stadia

PC është platforma e preferuar e zhvilluesve të lojërave në SHBA dhe Evropë
Sondazhi vjetor i GDC për lojërat tregon një interes të fortë dhe në rritje për platformën PC. PC është ende platforma më e popullarizuar e lojërave, të paktën midis zhvilluesve të lojërave të Amerikës së Veriut dhe Evropës. Çdo vit,…
Flames of Ambition Dungeon DLC dhe Update 29 tashmë live për ‘Elder Scrolls Online’
Linja historike Gates of Oblivion ka filluar tashmë në Elder Scrolls Online me lëshimin e burgut Flames of Ambition DLC dhe Update 29. Të gjitha mund t'i shihni në lojë tani në PC, Mac dhe Stadia. Si gjithmonë, ky version…
Cyberpunk 2077 lançohet në Stadia në 19 nëntor
Në të njejtën ditë që do të vijë edhe në PC dhe konsola. Përdoruesit e Stadia, nëse ka ndonjë përdorues të Stadia, lajme të mira vijnë për ju. E kemi ditur që Cyberpunk 2077 do të vinte në Stadia, por…
Cloud Gaming mund të vijë në iOS por diçka po e pengon
Google Stadia dhe Xbox Streaming mund të vijnë në iOS por ka një problem Kohët e fundit Apple nuk ka patur shumë bashkëpunime në fushën e gaming sidomos pas konfliktit me Epic. Por gjithashtu Apple ka hasur probleme me Google…
Borderlands 3 është falas për të luajtur për fundjavën në Steam & Stadia
Në konsola gjithashtu, nëse dëshironi Borderlands 3 do të jetë falas për fundjavën në Steam. Deri në 19:00 më 10 gusht, ju do të kenë akses të pakufizuar në lojën e plotë, dhe nëse vendosni të pranoni ta bleni pas…
Hitman, Sekiro, Outriders dhe disa lojëra ekskluzive do të vijnë në Stadia
Shumë lojëra të tjera u njoftuan si ekskluzive të Stadia. Eventi i Stadia Connect solli mbi një duzinë me lojëra të reja që do i bashkohen shërbimit, përfshirë këtu Outcasters, një competitive shooter nga Splash Damage, që do të vijë…
Pas pesë muajve Google Stadia Controller është plotësisht funksional në PC
Një USB Type-C nuk është më i nevojshëm për të lidhur controllerin e Google Stadia me laptopin ose PC tuaj. Jo se ndonjë prej jush luan me Stadia, po ta kemi si informacion për kulturë. Google ka njoftuar se veçoria…
Google konfirmon më shumë lojëra EA për Stadia
Projekti i Google në cloud gaming ka qenë pak zhgënjyes dhe Stadia vuajti nga një reagim i përzier. Me gjithë reagimin zhgënjyes të Stadia, ka pasur përpjekje për të përmirësuar platformën përfshirë zhvillimin e anëtarësimit pro dhe një librarie gjithnjë…
Google lançon një version falas të Stadia dhe një trial për Pro
Gjithçka që ju duhet është thjesht një adresë Gmail Google do të lançojë një version falas të shërbimit të tyre të steraming Stadia. Kushdo që ka një adresë Gmail mund të regjistrohet dhe Google madje ofron edhe një trial dy…
Këto janë lojërat falas të Stadia për muajin mars
Në mënyrë të ngjashme me Xbox Live Free Games with Gold ose me PlayStation Plus Instant Game Collection, edhe Google i jep subscriberave të tij të Stadia Pro lojëra falas. Ky shërbim funksionon pak më ndryshme, pasi lojërat mund të…