Just Cause po vjen në Android dhe iOS në 2021
Just Cause, një lojë falas për të luajtur, do të vijë në pajisjet mobile vitin e ardhshëm, njoftoi Square Enix gjatë The Game Awards. Loja do të shfaqë katër modes loje, duke përfshirë multiplayer kompetitiv, misione co-op dhe më shumë.…
$48 milion i ka humbur Marvel’s Avengers zhvilluesve të tyre
Nxitur nga shitjet e dobëta të Marvel's Avengers, Square Enix ka postuar një humbje operative në segmentin e saj të HD Games prej më shumë se 5 miliardë ¥, ose 48 milion dollarë, për tremujorin e dytë të vitit aktual…
Marvel’s Avengers Review
Avengers është një nga seritë e filmave më të ndjekura në botë. Mbas mbylljes së avengers endgame, fansat e marvel kanë pritur për një kapitull tjetër në historinë e saj. Por këtë radhe ajo ka ardhur në formën e një…
Ja kur mund të luani betan e Marvel’s Avengers
Marvel's Avengers do të luftojë AIM dhe shefin e saj, MODOK, në shtator, por ju do të jeni në gjendje të bashkoheni me Ms. Marvel dhe skuadrën e saj pak më parë falë një treshe beta-sh, duke filluar në gusht.…
Square Enix do të njoftojë disa lojëra të reja gjatë korrik-gushtit
Kemi patur të bëjmë me disa njoftime lojërash gjatë verës, që kanë zëvendësuar atë impaktin e madh të E3 dmth, por jo çdo botues i ka bërë publike planet e tyre. Përtej një teaseri të shkurtër mbi Project Athia në…
Marvel’s Avengers vjen me një trailer dhe detaje të reja mbi personazhet
Loja e Avengers është pak muaj larg, por duket se ka akoma nevojë për punë. Square Enix mbajti një livestream thuajse një orë për Marvel's Avengers, duke treguar fillimisht një trailer të ri dhe më pas duke u zhytur më…
Lojtarët e gjeneratës aktuale të Marvel Avengers do të marrin falas upgrade-in next-gen
Me kaq shumë lojëra të shkëlqyera që akoma duhet të vijnë për konsolat ​​e gjeneratës aktuale gjatë gjysmës së dytë të vitit 2020, ekziston një ngatërresë e vështirë ku lojtarët duhet të vendosin nëse duhet të luajnë menjëherë ose të…
Project Athia e njoftuar në eventin e Sony, po vjen në PS5 & PC
Ne nuk dimë shumë për lojën përtej kësaj Një teaser i parë për Project Athia (një titull në zhvillim) u shfaq në eventin e PS5 të Sony dje. Përveç të gjitha pyetjeve që kemi në lidhje me Project Athia (të…
Kthejini telefonatat e Zoom në një skenë RPG me këto sfonde nga Square Enix
Një set i ri sfondesh nga Kingdom Hearts dhe Trials of Mana, që mund të përdorni në Zoom janë postuar nga Square Enix, për t'i bërë telefonatat tuaja pak më aventuriere. Kompania postoi disa imazhe që tregojnë mjedise të videolojërave…
Pjesa e 2 e Final Fantasy 7 Remake është në zhvillim e sipër
Kapitulli i dytë i Final Fantasy VII Remake është tashmë në zhvillim te Square Enix. I publikuar fillimisht në 1997 për PlayStation, Final Fantasy VII u njoh menjëherë si një lojë klasike. Loja revolucionalizoi zhanrën e RPG dhe ende njihet…