Tag: sony interactive entertainment

A do të dalë God of War: Ragnarok në 2021?
Vazhdimi i shumëpritur i God of War thuhet se do të vonohet deri në vitin 2022. Vazhdimi, i cili u quajt jozyrtarisht ,God of War: Ragnarok, fillimisht u planifikua për një lançim në 2021. God of War i vitit 2018…
Shitjet e Miles Morales tejkalojnë The Last Of Us Part 2 dhe Ghost Of Tsushima
Spider-Man: Miles Morales i lëshuar disa muaj më vonë pas The Last of Us Part 2 dhe Ghost of Tsushima arrin rekorde në Shtetet e Bashkuara. Sipas një raporti nga NPD Group, Spider-Man: Miles Morales ishte loja e pestë më…
PS5 do të jetë në gjendje të identifikojë përdoruesit që mbajnë një DualSense
Sony Interactive Entertainment ka kërkuar masa shtesë të sigurisë dhe intimitetit, mesa duket për PlayStation 5, që ndryshojnë plotësisht mënyrën se si lojtarët mund të hyjnë në llogaritë e tyre të PlayStation dhe profilet në publik. Sipas një liçense të…
Sony mund të ketë vënë në test gamers me këtë njoftim të PS5
Na ndajnë vetëm pak ditë nga eventi i shumëpritur i zbulimit të PlayStation 5. Adresa zyrtare e PlayStation në Twitter postoi një video në 29 maj, duke e njoftuar zyrtarisht atë dhe diçka në video i habiti fansat. Controlleri i…
Sony do të mbyllë serverat e SingStar në janar të 2020s
Sony Interactive Entertainment do të mbyllë serverat e SingStar, 15 vite pas lançimit të lojës së parë të këtyre serive. Përdoruesit e SingStar do të kenë mundësi të luajnë offline dhe të përdorin të gjithë kontentin që kanë shkarkuar pas…
Kemi një tjetër trailer për Man In Black: International
Captain Marvel tb. Një tjetër trailer ka ardhur për filmin e ri të Men In Black dhe siç mund ta dini, këtë rradhë filmi është.. internacional. I titulluar Man In Black: International, Chris Hemsworth dhe Tessa Thompson janë dy protagonistët…
PlayStation Store tashmë ofron rimbursime në pre-orders dhe lojëra defektoze
Bleriet në PSN sapo u bën më pak të komplikuara. Sony Interactive Entertainment ka update-uar politikën e rimbursimeve në PlayStation Store këtë javë, duke iu dhënë klientëve opsionin e rimbursimin në pre-orders dhe në përmbajtie që klasifikohet si defektoze. Sipas…