Tag: SIE

“Lojtarë të PS4 kini kujdes nga Cyberpunk 2077” – Sony
Sony do të rikthejë Cyberpunk 2077 së shpejti në PlayStation Store, por kompania rekomandon të luhet në PS5 ose PS4 Pro pasi CD Projekt Red nxjerr probleme të vazhdueshme në hardware e vjetër. Kompania mëmë PlayStation ka në plan të…
Tournamentet fighting games Evo janë tashmë pjesë e Sony
Sony së fundmi ka blerë Evo i cili është një prej tournamenteve më të famshëm për lojërat fighting games falë partnership të tyre të fundit. Sony dhe RTS, një partnership i ri falë biznesit për E-sports Endeavour, kanë blerë turneun…
A do të vijë God of War në PC?
Gjërat po bëhen më interesante pasi God of War nuk e ka më sloganin ‘Only on PlayStation’ në website-in zyrtar të PlayStation. Kjo i ka bërë fansat të krijojnë teori se ajo do të ndjekë hapat e Horizon Zero Dawn…
PlayStation flet për lojërat e ardhshme të PS5
Do të ndiqet e njejta strategji si për PS4. Të gjithë mund të biem dakord se për këtë gjeneratë, PlayStation bëri një punë fantastike me ekskluzivet e PS4 dhe nuk është për tu çuditur që Sony Interactive Entertainment nuk ka…
Ja si duket controller-i i PlayStation 5
Zbulohet patenta e mundshme e DualShock 5. Një patentë e re nga Sony Interactive duket të tregoje një farë pamjeje të controller-it të PS5, një vit përpara lançimit zyrtar të konsolës, në fundvitin e 2020s. Skicat u publikuan në Japanese…
Sony do të mbyllë serverat e SingStar në janar të 2020s
Sony Interactive Entertainment do të mbyllë serverat e SingStar, 15 vite pas lançimit të lojës së parë të këtyre serive. Përdoruesit e SingStar do të kenë mundësi të luajnë offline dhe të përdorin të gjithë kontentin që kanë shkarkuar pas…
PlayStation 6,7,8,9,10 bëhen trademark nga SIE në Japoni
Sony i ka vënë para punët duke i bërë trademark emrit të PS6, PS7, PS8, PS9 dhe PS10 PlayStation 5 ende nuk është lançuar, por Sony është duke menduar për një të ardhme të largët që tani, përmes disa trademarks…