fbpx
Publikohet traileri i ri i expansion-it të Shadow of the Tomb Raider
DLC-ja e dytë për Shadow of the Tomb Raider është lançuar dhe Square Enix e feston këtë rast me një trailer të ri. The Pillar fokusohet në një mjedis tjetër, me Lara Croft që duhet të gjejë Shield of the…
X018 do sjellë lajme të mëdha mbi PUBG dhe Shadow of the Tomb Raider
Microsoft do të startojë me X018 më vonë këtë javë në Mexico City dhe kanë nisur qarkullimet e fjalëve mbi çfarë fansat mund të presin nga evenimenti. Për ju që sapo e dëgjuat këtë term për herë të parë, X018…
Shadow of the Tomb Raider: DLC-ja e parë, “The Forge”, do të vijë në PS4
Shadow of the Tomb Raider është lëshuar për disa javë të mira tani, që do të thotë shumë lojtarë do të kenë përfunduar aventurën e fundit të Lara. Sidoqoftë, arratisjet e saj nuk përfundojnë këtu pasi Square Enix ka planifikuar…
Shadow of the Tomb Raider Review
Lara Croft bën një përpjekje të fundit për të na dëshmuar se ajo e ka atë që duhet për tu bërë Tomb Raider-i që ajo është e destinuar të jetë. Duke u lënë mënjanë si bashkëpunëtor i vetëm, Crystal Dynamics…
Shadow of the Tomb Raider: Nivelet e vështirësisë
Shadow of the Tomb Raider ju ofron tre 'settings' që ju lejojnë të vendosni vështirësitë për të luftuar, eksploruar dhe zgjidhur 'puzzles'. Ne do t'ju tregojmë se si sistemi tre-pjesësh ndikon në lojën aventurë me Lara Croft. Për të ndihmuar lojtarët…
Shadow of the Tomb Raider: Trailer-i lançues
Shadow of the Tomb Raider ka vërtetuar të jetë aventura më e mirë e Lara-s deri më tani. Për të ushqyer më tej parashikimin e përfundimit të trilogjisë së reboot-it të Tomb Raider, Square Enix tani ka lëshuar një trailer…
Lëshimet, Beta-t dhe Eventet më të mëdha në Shtator 2018
Industria e 'gaming' nuk ngadalëson kurrë. Kjo vërtetohet nga lëshimet e lojërave çdo muaj, për të mos përmendur eventet e industrisë, eventet 'in-game', zgjerimet, DLC, betae dhe të tjera. Shtator 2018 duket veçanërisht i zënë, duke paraqitur lançimin e video-lojërave…
Shadow of the Tomb Raider: Çfarë ju duhet që ta luani në PC
8GB minimum RAM, 16GB rekomandohet. Square Enix njoftoi kërkesat minimale dhe të rekomanduara të Shadow of the Tomb Raider. Për të shijuar Laran siç duhet, keni nevojë për një PC të mirë. Kërkesat minimale CPU: i3-3220 INTEL ose AMD Equivalent…
10 lojërat më të shumëpritura për Vjeshtën e 2018-ës
Sezoni i pushimeve është drejt fundit, që do të thotë se lojtarët do të shohin shumë lojëra të lëshuara në muajt e ardhshëm. Ndërkohë që disa video-lojëra të mëdha që pritej të lançoheshin në vjeshtën e vitit 2018 u shtynë…
Shadow of Tomb Raider tregon se si Lara Croft mund të jetë e zgjuar dhe e shkathët
Lara Croft është një luftëtare dhe një atlete e aftë, por për këtë trailer të Shadow of the Tomb Raider, Square Enix dëshiron të tregojë se sa e zgjuar dhe e shkathët mund të jetë heroina. Publikimi i Shadow of…