Sezoni i 6 i Apex Legends do të fokusohet në Olympus
Lojtarët do të shohin më shumë nga planeti, edhe nëse nuk është përmes një harte të re. Fundi i season quest të Apex Legends ju dha fansave një pamje të qartë të planeve të lojës battle royale për sezonin e…
Kjo është gjithçka që do të vijë në PUBG Season 6 dhe Update 6.1
Një hartë e re dhe shumë më shumë pritet të vijnë PlayerUnknown's Battlegrounds pritet të marrë së shpejti një update të ri dhe të madh, i cili do të sjellë gjithashtu dhe nisjen e Season 6 në PUBG. Patch 6.1…
Zbulohen imazhet e para të hartës së re që do të vijë në PUBG
Në hartën e re, lojtarët do të kenë mundësi të shkatërrojnë mjedisin Një hartë e re në PUBG duket se po vjen dhe zhvilluesit kanë zbuluar disa screenshots se si ajo do të duket. Screenshot-et e reja, të cilat mund…
Shpërthen kubi i Fortnite, dërgon lojtarët në një dimension magjik
Loot Lake është tani Stonehenge Kubi i Fortnite, i cili është vërtitur rreth hartës që nga fundi i gushtit, shpërtheu sot dhe i transportoi lojtarët në një dimension alternativ ku ligjet normale të realitetit nuk zbatohen. Ngjarja ishte paraprirë nga…
Fortnite: Për ku po drejtohet ishulli lundrues?!
Menjëherë pas debutimit të Fortnite Season 6, ishulli lundrues filloi të lëvizë. Natyrisht, kjo nuk duhet të vijë si një surprizë e vërtetë, pasi ai është i lidhur me Kevin (kubi misterioz, lëvizja e të cilit solli fundin e Season…
‘Freeze Trap Item’ në Fortnite?!
Me Fortnite Season 6 që tashmë ka filluar, nuk ka dyshim se shumë lojtarë në mbarë botën do të zhyten në lojën Battle Royale për të përjetuar të gjitha 'items'-at e rinj që Epic ka sjellë në lojë. Natyrisht, kjo…
Fortnite: Të gjitha vendndodhjet e ‘Streetlight Spotlight’
Sfidat e Season 6 të Fortnite tani janë live, duke u dhënë lojtarëve shumë objektiva të reja për të përfunduar nëse shpresojnë të zhbllokojnë sa më shumë artikuj të rinj kozmetikë të jetë e mundur. Shumica e sfidave janë mjaft…
Season 6 sjell ‘pets’, ishull lundrues dhe një ‘invisibility item’
Vera e jashtëzakonshme e Fortnite përfundoi, që do të thotë se një sezon i ri i Battle Pass është në horizont. Loja battle royale po futet në shpirtin e vjeshtës përmes një update-i 'Halloween-themed' që është i mbushur me gjëra…
Fortnite: Konfirmohet data e Season 6
Sezoni 6 i Fortnite është shumë afër. Pas shumë spekulimeve dhe një kthese mjaft të çuditshme të eventeve që lidhen me kubin e purpurt misterioz që ka qenë duke u rrokullisur rreth ishullit, Epic më në fund ka konfirmuar se…
Fortnite Glitch zbulon misterin e destinacionit të ardhshëm të Kubit
Spekulimet që rrethojnë fundin e Season 5 në Fortnite vazhdojnë, ashtu si vetë misteret e kubit, ku shumë tashmë kanë filluar ta thërrasin Kevin. Aktualisht, Kevin po kalon nëpër Tilted Towers, drejt vendit ku shumë lojtarë presin që ai të…