Tag: season 5

Kur nis Warzone Season 5?
Fansat e Warzone janë gjithmonë në pritje të përditësimit të ardhshëm dhe spekulojnë se çfarë Raven Software ka në plan të shtojë më tej. Me Season 4 tani prapa nesh, vëmendja e komunitetit është zhvendosur në Season 5. Këtu janë…
SypherPK kërkon që Epic Games të ngadalësojë me Fortnite crossovers
Fortnite streamer, Ali "SypherPK" Hassan, është lodhur nga crossovers-at e vazhdueshme që Epic Games po sjell në lojën e saj battle royale, Fortnite. Gjatë sezone të kaluara, Fortnite ka qenë e mbushur plot me crossovers, duke përfshirë këtu GI Joe,…
Si të kryeni sfidat e Week 14 të Season 5 në Fortnite
Sfidat e Fortnite Season 5 Week 14 kanë mbërritur dhe kësaj radhe do të jenë një përzierje quest-esh bashkë me një fokus të vogël në ngarjen e makinës. Ja se si t’i plotësoni të gjitha me lehtësi. Kanë mbetur vetëm…
Fortnite patch 15.50 rikthen në lojë Rapid Fire SMG
Epic Games publikon patch-in 15.50 të Fortnite, duke sjellë përsëri në lojë Rapid Fire SMG, leaks për limited-time modes dhe gjithashtu ky patch bën vault një armë tjetër. Update-i më i fundit i Fortnite Season 5 është publikuar duke sjellë…
Ky leak i Fortnite zbulon detaje për finalen e Season 5
Një set i leaks kanë zbuluar detaje për finalen e eventit të Fortnite Season 5, me Zero Point që mendohet të humbë stabilitetin dhe të shkaktojë kaos në ishull. Me Season 5 të lojës që do të mbarojë në 15…
NBA 2K21 njofton sezonin e pestë të MyTeam
Sot, 2K ka shpallur sezonin e saj të fundit të MyTEAM për NBA 2K21 me temën e epokës moderne kundrejt epokës së artë. Nga Zion Williamson te Michael Jordan, lojtarët do të jenë në gjendje të garojnë në ndeshjet legjendare…
Një skin nga Kevin the Cube do të vijë në Season 5 të Fortnite
Ka patur shumë spekulime se Kevin the Cube do të rikthehet në Fortnite në 2021. Kishte gjasa që content-i i lidhur me Kevin do të vinte në Season 6, por sipas leaks të dalë së fundmi, ai do të vijë…
SypherPK zbulon vendin më të mirë për të bërë land në Fortnite Season 5
Me çdo sezon të ri të Fortnite ngrihet pyetja se ku janë vendet më të mira për të zbritur në hartë. Gjithsesi, streameri i Twitch Sypher PK beson se tashmë i ka gjetur opsionet më të mira për këtë gjë,…
Fortnite: Ku mund të gjeni të dhëna në Pleasant Park, Holly Hedges dhe Lazy Lake
Fortnite Season 5 ka filluar fuqishëm dhe sezoni i ri ka dy javë që ka ardhur. Bashkë me të edhe sfidat e reja. Një prej këtyre sfidave i kërkon lojtarëve të gjejnë tre të dhëna të fshehura në hartën e…
Si të plotësoni sfidat e javës së dytë në Fortnite Season 5
Fortnite Season 5 është tashmë në javën e dytë. Koha vërtet fluturon. Nëse akoma jeni duke ja marrë dorën të rejave në lojë, sfidat janë një mundësi e shkëlqyer për ju. Ka plot xp që mund të merrni nga battle…