Si të plotësoni sfidat e javës së 8 në Fortnite Season 3
Epic Games ka vazhduar ta evoluojë sezonin e fundit të Fortnite me update javore, që gjithmonë sjellin diçka të re në lojë. Nëse po kërkoni të shfrytëzoni lojën në maksimum, këto janë sfidat e reja që kanë ardhur në javën…
Ja çfarë ka ndryshuar së fundmi në hartën e Fortnite
Dirty Docks është rikthyer në normalitet në hartën e Fortnite, pasi niveli i ujit u ul sërish. Ja çdo gjë që duhet të dini për ndryshimet e hartës këtë rradhë. Dallimi më i madh pas rënies së nivelit të ujit…
Ali-A zbulon detajet sekrete për anijen e re kozmike në Fortnite
YouTuber-i i Fortnite Alastair ‘Ali-A’ Aiken ka zbular detaje të fshehura për anijen kozmike nënujore, që është shfaqur së fundmi në hartë. Pas ardhjes së një harte të përmbytur në Season 3, Fortnite ka pësuar ndryshime javore të saj me…
Si të plotësoni sfidat e javës së 6 në Fortnite Season 3
Kanë kaluar javë që kur filloi Fortnite Season 3. Sado që mund të duket sikur ka kaluar më shumë se aq, ka ende plot gjëra që ju presin nëse doni të maksimizoni battle pass-in tuaj. Misionet e kësaj jave në…
Ja se si ta bëni Charge Shotgun më të shpejtë në Fortnite
Ky ndryshim e bën Charge Shotgun të gjuajë shumë më shpejtë Charge Shotgun është një prej armëve të reja që ka ardhur në Fortnite Chapter 2 Season 3 dhe kjo armë ka padyshim disa karakteristika interesante. Siç na thotë dhe…
Statistikat zbulojnë mënyrën më të shpejtë për të lëvizur në Fortnite Season 3
Season 3 i Fortnite solli disa mekanika të reja lëvizjeje: makinat, Peppers dhe edhe loot Sharks. Gjithsesi sa efikase janë këto? Një lojtar i analizoi këto mënyra statistikisht dhe zbuloi se cila është mënyra më e shpejtë për tu arrratisur…
Ky leak i Fortnite zbulon datat e lançimit të makinave në Season 3
Leaker-i i njohur i Fortnite, HYPEX, zbuloi se kur do të vijnë makinat në battle royale. Në një nga trailerat e sezonit të ri, Epic Games tregoi një skenë me makina që qarkullonin rreth hartës. Tani duke marrë parasysh se…
Si të merrni skinin e Captain America në Fortnite Season 3
Epic ka zbuluar se lideri i Avengers, Captain America ka ardhur si skin në lojë me rastin e 4 korrikut. Ja se si mund ta merrni skinin më të fundit të Marvel Series nëse doni. Ardhja e Steve Rogers nuk…
Këto janë vendet më të mira për tu ulur në Fortnite Season 3
Tani që harta e Fortnite është thuajse e përmbysur, ka shumë gjëra që kanë ndryshuar për mënyrën se si lojtarët e ndjekin strategjinë e tyre në lojë. Disa lojtarë tashmë kanë eksploruar dhe kanë zbuluar se cilat janë vendet më…
Ninja shpjegon pse Tfue është gabim kur kritikon Season 3 në Fortnite
Ylli i Mixer Tyler Ninja Blevins ka shpjeguar se përse është e padrejtë, që Tfue po ankohet për ndryshimet e bëra në Fortnite Season 3. Ky i fundit është shprehur se nuk ishte shumë i lumtur me loot pool-in në…